KROSNO. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 06.03.2020, 09:16 (aktualizacja 06.03.2020, 09:27)
  • IR

Podziel się:

Oceń:

KROSNO. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych KMP Krosno
1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji krośnieńscy policjanci uczestniczyli w lokalnych uroczystościach patriotycznych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca. Święto ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy stanowili antykomunistyczny ruch niepodległościowy, walczący o suwerenność Polski i uniezależnienie jej od wpływów ZSRR.

W niedzielę krośnieńscy policjanci uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych w Bazylice Kolegiackiej "Fara" w Krośnie. Następnie wzięli udział w apelu pamięci i złożyli wiązankę pod tablicą "W hołdzie ofiarom terroru komunistycznego" przy ul. Portiusa.

Podczas niedzielnych uroczystości stróżów prawa reprezentował Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła. Poczet sztandarowy tworzyli: asp. sztab. Bogdan Ostrowski, sierż. sztab. Bartłomiej Krężałek oraz sierż. sztab. Marek MIkoś.

Sesja popularno-naukowa o Żołnierzach Niezłomnych to kolejny punkt obchodów odbywających się w poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. W wydarzeniu wziął udział szef krośnieńskich policjantów.

IR

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe