Śmiertelny wypadek pod Rysami. Nie żyje 34-letnia mieszkanka Zagórza

  • 09.03.2020, 07:33 (aktualizacja 13.03.2020, 10:11)
  • mk

Podziel się:

Śmiertelny wypadek pod Rysami. Nie żyje 34-letnia mieszkanka Zagórza fot. Maciej Jonek
Tragedia rozegrała się w Tatrach. Nie żyje turystka, która spadła z dużej wysokości na szlaku prowadzącym na Rysy - podało w sobotę w nocy TOPR.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę popołudniu. Ratowników TOPR poderwał sygnał od turystów. 

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wyruszyło do wypadku w rejonie Rysów przekazał ratownik dyżurny Krzysztof Długopolski. Na miejsce akcji przyleciał helikopter TOPR. Niestety kobieta nie przeżyła, upadła z dużej wysokości. Powodem śmierci był prawdopodobnie uraz głowy. 
 

W sobotę, 6 marca o godz. 15:50 dyżurny TOPR powiadomił dyżurnego policji w Zakopanem, że na szlaku prowadzącym na Rysy ujawniono zwłoki kobiety, którą okazała się 34-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Z poczynionych ustaleń wynika, że kobieta wspinając się w rejonie rysów upadła ze znacznej wysokości w rejon Czarnego Stawu pod Rysami. Zwłoki kobiety zostały przetransportowane śmigłowcem TOPR na lądowisko przy szpitalu powiatowym w Zakopanem a następnie zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. Na miejsce została skierowana grupa procesowa z technikiem w celu wykonania oględzin, W wyniku tych działań wykluczono działanie osób trzecich. Powiadomiono rodzinę - informuje nas rzecznik prasowy KPP Zakopane  asp. Krzysztof Waksmundzki


TOPR ostrzega!

Warunki na szlakach

W Tatrach ciągle utrzymują się typowo zimowe warunki. Szlaki znajdują się pod śniegiem i część z nich jest nieprzetarta. Pod warstwą świeżego śniegu na większości szlaków turystycznych występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. Powyżej granicy lasu warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne; w niektórych miejscach utworzyły się głębokie zaspy, natomiast w innych szlaki są wywiane ze śniegu do lodu. Dodatkowo padający śnieg oraz niski pułap chmur znacznie utrudniają orientację w terenie wysokogórskim. Wybierając się w wyższe części Tatr, należy posiadać bardzo duże doświadczenie górskie, odpowiedni sprzęt (m.in. lawinowe abc, raki, czakan, kask) oraz umiejętność posługiwania się tym sprzętem i znajomość oceny lokalnego zagrożenia lawinowego.

 

mk

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)


Pozostałe