Obywatelskie zatrzymanie w Sanoku. Składał oferty seksualne nieletniemu na przystanku autobusowym

  • 09.03.2020, 14:15
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Obywatelskie zatrzymanie w Sanoku. Składał oferty seksualne nieletniemu na przystanku autobusowym fot. Patryk Oberc
W piątek (6 marca) obywatelskiego zatrzymania mężczyzny dokonali pasażerowie czekający na przystanku autobusowym przy ul. Staszica w Sanoku.

W dniu 6 marca około godz. 6:50 dyżurny sanockiej policji został powiadomiony, że na przystanku autobusowym przy ul. Staszica w Sanoku jest mężczyzna, który proponuje czynność seksualną osobie niepełnoletniej. Na widok dojeżdżającego na miejsce zdarzenia patrolu policji mężczyzna zaczął uciekać wówczas pokrzywdzony nastolatek i inny mężczyzna, który przebywał również na przystanku ujęli uciekiniera. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został zatrzymany, prowadzone dochodzenie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku - relacjonuje dla nas asp. Izabela Rowińska-Ciępiel z KPP Sanok.

Więcej informacji uzyskaliśmy od prokurator Agnieszki Podlaszczak z Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i wszystkich osób małoletnich, zakaz wykonywania działalności związanej z edukacją oraz dozór policyjny. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 13 § 1 KK w związku z 199 § 3 KK  i 197 § 2 KK w związku z art 198 KK w związku art 11 § 2 KK i w związku art 91 § 1 KK  - łącznie 2 zarzuty. 

 

Art. 13. KK Odpowiedzialność za usiłowanie udolne i nieudolne
§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 199.  Seksualne nadużycie stosunku zależności lub krytycznego położenia 
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

Art. 197. Zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej. 
§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 198. Seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby. 

Art. 11. Jedność czynu, kumulatywny zbieg przepisów ustawy. 
§ 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

Art. 91. Ciąg przestępstw. 
§ 1. Jeżeli sprawca popełnia w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności, dwa lub więcej przestępstw, zanim zapadł pierwszy wyrok, chociażby nieprawomocny, co do któregokolwiek z tych przestępstw, sąd orzeka jedną karę określoną w przepisie stanowiącym podstawę jej wymiaru dla każdego z tych przestępstw , w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

PO

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
pytam
pytam 09.03.2020, 22:12
"zakaz działalnosci związanej z edukacją" - czyzby nauczyciel?????
Pold
Pold 10.03.2020, 13:51
Katecheta
Mmm
Mmm 10.03.2020, 12:19
Nie. Nie nauczyciel.

Pozostałe