Z PODKARPACIA. Podawali się za Włochów, bo chcieli wyjechać do Irlandii

  • 13.03.2020, 15:00
  • IR

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Podawali się za Włochów, bo chcieli wyjechać do Irlandii BiOSG Jeden z podrabianych dokumentów.
W Rzeszowie-Jasionce funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch Irakijczyków posługujących się fałszywymi dokumentami. Mężczyźni podający się za Włochów chcieli dotrzeć do Irlandii.

Zdarzenie miało miejsce w Międzynarodowym Porcie lotniczym w Rzeszowie-Jasionce.

Do odprawy na granicznej na rejs do Irlandii zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 25 oraz 26 lat.  Podczas kontroli posłużyli się włoskimi dowodami osobistymi. Mundurowi z SG nabrali podejrzeń, że dokumenty są fałszywe. Cudzoziemcy usiłując potwierdzić obywatelstwo włoskie przedstawili prawa jazdy wydane rzekomo przez władze tego kraju. Wnikliwa analiza potwierdziła, że wszystkie okazane dokumenty były fałszywe.

Cudzoziemcy przyznali, że w rzeczywistości są obywatelami Iraku. W bagażach mieli paszporty wydane przez władze tego kraju. Mają prawo pobytu na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej jednak postanowili przeprowadzić się do Irlandii. Dokumenty kupili w Niemczech płacąc 150 euro za sztukę.

Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karze. Na jej poczet zabezpieczono pieniądze w kwocie po 4 tys. zł. Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

IR

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
taksobiesprawdzam
taksobiesprawdzam 17.03.2020, 22:29
Da sie dodawac komentarze?

Pozostałe