Nie róbcie kwarantanny w Bieszczadach - Apeluje GOPR!

  • 17.03.2020, 15:00
  • IR

Podziel się:

Oceń:

Nie róbcie kwarantanny w Bieszczadach - Apeluje GOPR! archiwum
Zróbmy kwarantanne w Bieszczadach - pomyślało pół Polski i wyruszyło w Bieszczady. Nikt jednak nie pomyślał o tym, że stworzył tym samym potencjalne zagrożenie zarażeniem ratowników GOPR wirusem, co stanowiło by ogromny problem w razie konieczności akcji ratowniczej.

Zarząd Główny GOPR wydał apel z prośbą o zaniechanie wyjść w góry, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wywołane wirusem SARS-CoV-2. 

Szanowni Turyści i Mieszkańcy terenów górskich.

W związku z panującym na obszarze całego kraju zagrożeniem epidemiologicznym zwracamy się z apelem, aby w najbliższym czasie zrezygnować z wszelkich wyjść w góry.

W chwili obecnej staramy się do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko zakażenia się naszych ratowników oraz ryzyko poddania ich konieczności kwarantanny, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości operacyjnych w naszych Stacjach Ratunkowych. W szczególności wstrzymaliśmy możliwość przeprowadzania szkoleń grupowych i centralnych, akcji profilaktycznych oraz prelekcji.

Pomimo tego chociażby jedno podejrzenie zakażenia może doprowadzić do konieczności kwarantanny zespołów ratowników z poszczególnych Stacji Ratunkowych, a do tego nie możemy dopuścić.

Dlatego też uprzejmie prosimy o dostosowanie się do naszego apelu.

Naczelnik GOPR, Zarząd Główny GOPR

 

 

IR

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
LORENZ
LORENZ 22.03.2020, 09:41
Jak NIKT w górach to po co RATOWNICY?

Pozostałe