Czy sanocki hokej znów zawita w ekstraklasie?

  • 30.04.2020, 11:00
  • MR

Podziel się:

Oceń:

Czy sanocki hokej znów zawita w ekstraklasie? fot. Tomasz Sowa
Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że klub z Sanoka wrócić może do rozgrywek PHL. Patrząc na to jak wiele jest w Sanoku utalentowanej hokejowej młodzieży, byłaby to świetna informacja i szansa dla tych chłopaków, by podnosić swoje umiejętności w starciu z najlepszymi.

Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta Sanoka cytowany przez portal online rzeszowskich "Nowin" powiedział: "Rezygnujemy z gry w słowackiej drugiej lidze
i startujemy w PLH. Rozmawiamy nie tylko z lokalnymi sponsorami i chcemy znów mieć drużynę w ekstraklasie, bo nasze miasto na to zasługuje."

Szefostwo PLH z pewnością przychylnie spojrzy na możliwość gry sanoczan w ekstraklasie hokeja na lodzie. Możliwe nawet, że władze zrezygnują w najbliższym sezonie z opłaty za "dziką kartę". Sanocki klub grałby w PLH na licencji UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

Michał Radwański, prezes klubu również zabrał głos w sprawie: "Chyba jest jeszcze za wcześnie żeby o tym mówić. Oczywiście chcemy wystartować, ale najpierw musimy zamknąć poprzedni sezon. Jest firma Ciarko, ale na potrzeby PLH musi dojść kolejny duży sponsor i kolejni mniejsi."

Sanok jest z pewnością głodny hokeja na wysokim poziomie, co pokazał choćby mecz pożegnalny Krzysztofa Zapały, który zgromadził na trybunach "Areny" w zeszłym sezonie komplet publiczności.

Jak na razie nawet nie wiadomo kiedy zostanie przywrócona przez polski rząd możliwość organizacji imprez masowych.

Także trzeba uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na kolejne informacje z Areny w Sanoku.

MR

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
AM
AM 19.05.2020, 21:42
Szkoda marnować fundusze na zakupy zawodników spoza Sanoka. Dawne czasy, gdy gali sanoczanie już nie wrócą. Finansowanie przez sponsorów to fanaberia dla właścicieli. Szkoda porzucać przyjętą metodę finansowania gry sanockiej młodzieży.
stary
stary 01.05.2020, 20:31
nawet jak wrócą do ekstraklasy, to co z tego? Oj naiwny ten, kto wierzy że nagle sanocka młodzież dostanie szansę..... Będzie jak to drzewiej bywało - armia zaciężna "gwiazd" z zagranicy, a swochi - het, do Bytomii, Sosnowców czy Bóg jeszcze wie gdzie.......

Pozostałe