Zobaczcie jak teraz pracuje Straż Graniczna! [FOTO+VIDEO]

  • 07.05.2020, 15:23
  • IR

Podziel się:

Oceń:

Zobaczcie jak teraz pracuje Straż Graniczna! [FOTO+VIDEO] BiOSG
Nawet 850 ciężarówek i 12 tysięcy podróżnych dziennie odprawiają funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej, aktualnie jedynego działającego na Podkarpaciu. Z zachowaniem epidemicznego reżimu higienicznego, mundurowi z SG nieprzerwanie służą państwu i społeczeństwu chroniąc zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Drogowe przejście graniczne w Korczowej jest jednym z największych w Polsce. W 2019 roku strażnicy graniczni odprawili tu prawie 4 mln podróżnych i 1 mln środków transportu.  Bezpośrednie połączenie z autostradą A4 powoduje, że właśnie w tym miejscu granicę na Podkarpaciu przekracza największa liczba aut. To również najdogodniejszy punkt dla międzynarodowych połączeń autokarowych, a w związku z prowadzoną m.in. kontrolą sanitarną, jest to główne przejście towarowe w regionie.

W związku z pandemią, od 15 marca jest to jedyne drogowe przejście graniczne na Podkarpaciu, gdzie prowadzona jest kontrola ruchu osobowego i towarowego. Rekord padł 15 marca, kiedy strażnicy graniczni odprawili na wyjazd z Polski ponad 12 tys. osób.  Aktualnie coraz większa liczba obywateli Ukrainy powraca do Polski, gdzie po obowiązkowej kwarantannie zamierza na nowo podjąć pracę. Utrzymuje się zwiększony ruch towarowy, odprawianych jest tutaj nawet 850 ciężarówek dziennie.

Zadaniem strażników granicznych z Korczowej jest aktualnie oprócz kontroli granicznej, rejestracja osób objętych obowiązkową kwarantanną oraz współpraca ze służbami sanitarnymi i strażą pożarną zaangażowaną na granicy w walce z epidemią.

Placówka w Korczowej odpowiada również za ochronę prawie 22-kilometrowego odcinka granicy zielonej. Tutaj także w sposób ciągły funkcjonariusze SG wykorzystując specjalistyczne wyposażenie chronią nienaruszalności granicy państwowej. Obsadę placówki wspierają dodatkowo strażnicy graniczni z sąsiednich jednostek Bieszczadzkiego Oddziału SG - Medyki oraz Lubaczowa.

IR

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe