Powstaje Ośrodek Szkolenia Hokeja na Lodzie w Sanoku

  • 07.05.2020, 17:33 (aktualizacja 07.05.2020, 17:38)
  • MR

Podziel się:

Oceń:

Powstaje Ośrodek Szkolenia Hokeja na Lodzie w Sanoku fot. Tomasz Sowa
Na mocy umowy zawartej pomiędzy Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym, klubem hokejowym UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i Gminą Miasta Sanoka zainicjowano powstanie Ośrodka Szkolenia Hokeja na Lodzie.

Wsparciem objęte zostaną szkolenia sportowe i trenerskie, a także współzawodnictwo najzdolnejszej młodzieży. Zawarcie porozumienia umożliwia dostępna w Sanoku infrastruktura sportowa, pozwalająca na prowadzenie zajęć hokejowych na najwyższym poziomie.

Wyróżniający się zawodnicy zostaną objęci zarówno wsparciem merytorycznym, jak i finansowym. Realizacja Programu Ośrodka Szkolenia Hokeja na Lodzie pozwoli wzmocnić wiedzę, doświadczenie i umiejętności trenerów oraz umożliwi zawodnikom podnoszenie swoich umiejętności hokejowych, co będzie z czasem stanowić szansę do reprezentowania Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. .

Sanocki ośrodek jest czwartym tego typu miejscem w naszym kraju po Toruniu, Katowicach i Oświęcimiu. Niewątpliwie jest to nasz ogromny sukces
i szansa na dalszy rozwój tej dyscypliny sportu w naszym mieście. O sanockim hokeju jest ostatnio bardzo głośno. Można było przeczytać w mediach informacje o tym, że Sanok wróci do hokejowej ekstraklasy. Oczywiście czas pokaże czy tak się stanie, ale niewątpliwie jest coś na rzeczy.

Inna wiadomość, która zelektryzowała środowisko hokejowe w grodzie Grzegorza to możliwość zorganizowania Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w 2021 roku na sanockiej "Arenie". 
Wygląda na to, że hokej w Sanoku znów zaznacza się na mapie tego sportu w naszym kraju w bardzo znaczący sposób.

MR

Zdjęcia (89)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe