BIESZCZADY: Zobacz wirtualną Chatkę Puchatka!

  • 09.05.2020, 11:47
  • PO

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Zobacz wirtualną Chatkę Puchatka! Schronisko PTTK „Chatka Puchatka” by krayczek on Sketchfab
Odpowiadając na prośby wielu turystów, miłośników Bieszczad - w celu zachowania sentymentalnego wymiaru schroniska, którego współgospodarzem (do roku 2016) był m.in. Pan Ludwik Pińczuk, na zlecenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego powstała wersja 3D tego obiektu.

Schronisko PTTK „Chatka Puchatka” by krayczek on Sketchfab

 

Autorem opracowania jest firma J&R Kraczek z Zamościa. Do „Chatki” można także wejść wirtualnie. Przebudowa „Chatki” trwa, będziemy Was informować o zakończeniu kolejnych etapów prac. Pamiętajcie o zmianie przebiegu szlaków na Połoninie Wetlińskiej od strony Przełęczy Wyżnej! Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Z serdecznym turystycznym pozdrowieniem

Dyrekcja BdPN

 

Najwyżej położone schronisko w Bieszczadach (1228 m n.p.m.). Leży pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały na Połoninie Wetlińskiej. Zostało wybudowane po II wojnie światowej przez wojsko i służyło jako posterunek obserwacyjny. W 1956 roku budynek został przejęty przez Okręg PTTK w Rzeszowie. Jako całoroczny obiekt z obsługą działało od 1967 roku. Dzierżawcą i ajentem schroniska był przez długi czas Ludwik Pińczuk. Obiektem zarządzała spółka Bieszczadzkie Schroniska i Hotele Górskie PTTK z siedzibą w Sanoku.

Od 2015 roku obiektem zarządza Bieszczadzki Park Narodowy, który w 2017 roku w związku z ze złym stanem technicznym obiektu i brakiem rozwiązań sanitarnych zdecydował się na jego gruntowną przebudowę. Prace ruszyły w maju 2020 roku i potrwają do końca 2021 roku. Prace są finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj Podkarpackiego, Budżetu Państwa i środków własnych Parku. Równolegle rekultywacji podlegać będzie otoczenie przyrodnicze schroniska, by spełniało wymogi przyjęte w Parkach Narodowych.

 

PO

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ustrzyczanka
Ustrzyczanka 10.05.2020, 15:17
Chwała BdPN za to, że podjął decyzję o uporządkowaniu terenu i budowie nowego schroniska-będzie pięknie! I co najważniejsze uporządkowane zostaną sprawy ściekowe-to co było urągało wszelkim normom sanitarnym.

Pozostałe