Pieszo przez granicę w Bieszczadach

  • 11.05.2020, 12:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Pieszo przez granicę w Bieszczadach BiOSG
Funkcjonariusze SG z Bieszczad zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę państwa z Ukrainy do Polski. Okazało się, że nielegalni imigranci to obywatele Bangladeszu. W ramach readmisji uproszczonej cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

6 maja 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w rejonie bieszczadzkiej miejscowości Kalnica (powiat leski) zatrzymali dwóch imigrantów z Bangladeszu (22 i 32 l.) Po zatrzymaniu, mężczyźni zostali przebadani przez lekarza. Stan ich zdrowia został oceniony jako dobry. Mężczyźni nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Wcześniej poruszali się w grupie, która przeszła na Słowację. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej.

Dzisiaj (8 maja), po przeprowadzeniu stosownych czynności administracyjnych zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Z uzyskanych informacji od słowackich służb policyjnych wynika, że w tym samym czasie, po słowackiej stronie granicy zatrzymano grupę 10 imigrantów i ujawniono jeden przypadek śmiertelny.

Od połowy marca br. tj. od czasu wprowadzenia reżimu sanitarnego związanego z epidemią Covid-19 są to pierwsi nielegalni imigranci zatrzymani na tzw. granicy zielonej w Bieszczadach.

 

Od początku bieżącego roku Straż Graniczna zatrzymała 49 nielegalnych imigrantów.

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe