Kolejne odmrożenia w sporcie. Większe grupy zawodników na boiskach

  • 15.05.2020, 13:03
  • MR

Podziel się:

Oceń:

Kolejne odmrożenia w sporcie. Większe grupy zawodników na boiskach fot. archiwum Od poniedziałku, 18 maja zwiększone zostaną limity osób, mogących ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych.
Sport rekreacyjny i zawodowy powoli odżywa. Normalizacja treningów zarówno na otwartych stadionach, jak i w halach jest już zauważalna.

Od poniedziałku, 18 maja wedle nowych reguł wprowadzonych przez rządzących zwiększone zostaną limity osób, mogących ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych.

Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach może przebywać maksymalnie w tym samym czasie czternaście osób.
Dodatkowo razem z nimi na obiekcie przebywać będzie mogło dwóch trenerów.

Na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich z kolei przebywać będzie mogło w jednym czasie 22 zawodników, dodatkowo także 4 trenerów.

Ponadto nowe wytyczne przewidują możliwość podzielenia boiska piłkarskiego 5-metrowym buforem bezpieczeństwa.
Przy zastosowaniu takiego rozwiązania na każdej połowie przebywać może w tym samym czasie 16 zawodników i 3 trenerów.

Możliwe będzie także prowadzenie zajęć w obiektach zamkniętych. Oczywiście wszystko odbywać się będzie wedle wskazań, jakie dziś przedstawiono.

W obiektach do 300m2 przebywać będzie mogło 12 osób plus trener. Z kolei w halach pomiędzy 301-800m2 w zajęciach uczestniczyć będzie maksymalnie 16 osób plus 2 trenerów.

24 osoby i 2 trenerów przewidziano na obiekty od 801-1000m2, a 32 osoby i 3 trenerów będzie mogło brać udział w treningu na obiektach sportowych o powierzchni ponad 1000m2.

MR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe