USTRZYKI DOLNE. Wkrótce powstanie pierwszy skatepark!

  • 16.05.2020, 14:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

USTRZYKI DOLNE. Wkrótce powstanie pierwszy skatepark! Portal Gminy Ustrzyki Dolne
Mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne jeszcze w tym roku doczekają się pierwszego skateparku, który powstanie obok Pumptracku w Parku pod Dębami.

Jednym z elementów aktywizacji naszej społeczności lokalnej jest stwarzanie nowych przestrzeni, które zachęcają do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Do tej pory Mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne korzystali z siłowni na świeżym powietrzu, Otwartych Stref Aktywności, Pumptracku, czy ogólnodostępnych przestrzeni grillowych. Teraz do tej listy dołączymy nową przestrzeń – skatepark.

W kwietniu Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury ogłosiło przetarg na budowę skateparku. Do zamawiającego wpłynęły 4 oferty, z czego tylko 2 firmy spełniły warunek finansowy, przedstawiając ofertę zgodną z planowaną kwotą wydatkowania przeznaczoną na to działanie (199.991,00 zł).

Planowo skatepark w Ustrzykach Dolnych ma powstać końcem sierpnia 2020 roku. Zlokalizowany będzie tuż obok Pumptracku w Parku pod Dębami, tworząc mały kompleks sportowy dla młodzieży i nie tylko. Wśród urządzeń Skateparku znajdzie się Bank ramp, Funbox z grindboxem 3/1, Quarter pipe, Poręcz prosta, Grindbox 9 + grindbox 1 oraz ławka.

- Cieszę się, że Skatepark w Ustrzykach w końcu powstanie i młodzież będzie miała miejsce, w którym będą się spotykać, jak minie czas epidemii i rozwijać nowe umiejętności – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych – To nowa aktywność, która wyciągnie młodzież z domu, stworzy im możliwość zarówno rozwoju, jak i spędzania aktywnie czasu. Park pod Dębami staje się fajnym kompleksem do uprawiania sportu i rekreacji.

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe