V Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka

  • 22.05.2020, 13:00
  • IR

Podziel się:

Oceń:

V Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Materiały nadesłane
20 maja 2020 roku o godzinie 17.00 odbyła się zdalnie za pomocą aplikacji "DISCORD" V Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

O godzinie 17 przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj otworzył piątą Sesję Młodzieżowej Rady Miasta Sanok, po czym odbyło się sprawozdanie z jego działań między sesjami. Przewodniczący brał udział w wielu spotkaniach oraz wydarzeniach, które odbywały się w naszym mieście. Przeprowadził wiele ciekawych inicjatyw na profilu Młodzieżowej Rady Miasta.

Kolejnym punktem obrad było sprawozdanie działań komisji i zespołów między sesjami, po czym podsumowano ankietę zorganizowaną przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej, a także Młodzieżowej Rady Miasta Opola, która przedstawiała wyzwania i problemy edukacji zdalnej w naszym regionie. Ankietę zaprezentował przewodniczący Komisji Rewizyjnej Radomir Niezgoda.

Następnie omówiono Egzamin ósmoklasisty i matury w obliczu pandemii. Głos w imieniu tegorocznych maturzystów zabrała radna Klara Ostrowska, a w imieniu tegorocznych ósmoklasistów radna Natalia Jagniszczak. Przedstawiły jakie trudności oraz wyzwania sprawia obecna sytuacja osobom zdającym w tym roku ważne egzaminy oraz na jaką pomoc i wsparcie mogą liczyć od swoich nauczycieli.

W kolejnym punkcie przewodniczący Komisji Rewizyjnej Radomir Niezgoda podsumował turniej szachowy organizowany przez Ogólnopolską Federację Młodych, w którym brał udział jako przedstawiciel naszej Rady. Udało mu się dotrzeć do ćwierćfinału.

Później przewodniczący Zespołu ds. Promocji, Rozwoju i Informacji Maksymilian Kluska podsumował akcje organizowane na Facebooku Rady Młodzieży #ZOSTANWDOMU i #MRMWDOMU, cykl informacji o Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, Dnia Flagi RP oraz akcji Sanocka Młodzież z biało-czerwoną.

W wolnych wnioskach i zapytaniach padło wiele ciekawych pomysłów oraz planów zwłaszcza nad przeorganizowaniem działań Rady. Rozmowy toczyły się także nad założeniem Instagrama Młodzieżowej Rady Miasta, aby dotrzeć do jak największej ilości młodych ludzi. Jedna z radnych wspomniała o możliwości zorganizowania konkursu na Dzień Dziecka online. Szczegóły mają być ustalane na Zespole Problemowym (odbędzie się niebawem).

 

Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do zorganizowania naszej Sesji w formie online. Cieszę się, że udało się wszystko zorganizować. W naszym statucie jest zapis „Rada odbywa sesje w liczbie niezbędnej do wypełniania swoich zadań, nie rzadziej jednak niż raz na kwartał”, dlatego byliśmy zmuszeni zwołać sesje w tej wyjątkowej i można powiedzieć historycznej chwili. Wszystkie nasze pomysły i plany zostały przerwane przez sytuacje epidemiologiczną, którą obecnie przeżywamy. Musimy teraz powoli wracać do normalności i na tyle na ile możemy nadal kontynuować pracę dla dobra młodzieży naszego miasta. Oczywiście wiele działań podejmowaliśmy także przez ostatnie miesiące online przez kontakt z naszymi rówieśnikami na naszym profilu na Facebooku. Sytuacja nie jest łatwa ale nie możemy zamykać się na świat. Każdemu brakuje kontaktów międzyludzkich. Ale taki czas był może potrzebny, abyśmy sami na własnej skórze odczuli jak kontakt z drugim człowiekiem jest ważny w naszym życiu. Miejmy nadzieję, że apogeum pandemii jest już za nami, a teraz przez poluzowanie panujących restrykcji będziemy mogli powoli wracać do normalnego życia. - przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj.

 

IR

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Homo sapiens
Homo sapiens 22.05.2020, 21:21
Bawi mnie ten "przewodniczący"wszyscy normalnie on flagi, krawaty, loga po meblościsnce.
Jak dla mnie te rady to marnotrawstwo kasy moze tylko parę tysięcy kosztują młodzieżowa i seniorów, ale to można by przeznaczyć na drogi czy zieleń...

Pozostałe