Podkarpaccy strażnicy graniczni zorganizowali zbiórkę krwi [FOTO+VIDEO]

  • 22.05.2020, 14:00
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Podkarpaccy strażnicy graniczni zorganizowali zbiórkę krwi [FOTO+VIDEO] BiOSG
Co prawda, majowa akcja Honorowego Krwiodawstwa wpisuje się w obchody święta polskiej Straży Granicznej, ale z uwagi na panujący w kraju stan epidemii tegoroczna zbiórka krwi miała swoje podwójne znaczenie. W sumie 24 osoby oddało prawie 11 litrów bezcennego leku.

21 maja do komendy BiOSG w Przemyślu przyjechał mobilny ambulans do poboru krwi z RCKiK w Rzeszowie. Inicjatorem akcji był Klub HDK PCK „VITA” działający przy Bieszczadzkim Oddziale SG.

 

Podkarpaccy strażnicy graniczni świadomi znacznych niedoborów krwi wynikających zwłaszcza z aktualnie panującej w kraju sytuacji epidemicznej nie po raz pierwszy pokazali siłę mobilizacji i licznie zjawili się w punkcie poboru.

W trakcie akcji 24 honorowych krwiodawców, w tym kadra kierownicza oddziału oraz rodziny funkcjonariuszy i pracowników oddało łącznie 10,8 litrów krwi.

Zbiórkę krwi prowadzono w bardzo dobrej atmosferze przy drobiazgowym zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Przed wejściem do ambulansu została wdrożona specjalna procedura m.in. prowadzono dezynfekcję rąk i mierzono temperaturę.

Już od kilku lat z okazji swojego święta, funkcjonariusze oraz pracownicy Straży Granicznej z Podkarpacia włączają się w akcję pomocy potrzebującym. Zbiórka krwi wpisuje się również w ogólnopolską akcję "Na Straży Życia" objętą honorowym patronatem Komendanta Głównego SG.

PO

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe