Terytorialsi podarowali uśmiech dzieciom z podkarpackiego hospicjum [FOTO]

  • 02.06.2020, 13:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Terytorialsi podarowali uśmiech dzieciom z podkarpackiego hospicjum [FOTO] Paulina Lęcznar
Z okazji Dnia Dziecka podkarpaccy terytorialsi przekazali 3 paczki pluszaków podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W akcje zaangażowali się żołnierze z rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego jarosławskiego i sanockiego batalionu.

Po raz kolejny żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pokazali ogromne serce organizując wewnątrz brygady akcję charytatywną z okazji Dnia Dziecka. Pomimo dużego zaangażowania żołnierzy w operację „Odporna wiosna”, nie zapomnieli o tym, by w ten wyjątkowy dzień podarować uśmiech dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Akcja zbiórki pluszaków została ogłoszona we wszystkich pododdziałach brygady, które stanęły na wysokości zadania. Zebrane 3 duże paczki misiów zostały przekazane przez delegację podkarpackich terytorialsów na ręce pracowników Podkarpackiego Hospicjum z zachowaniem wszystkich restrykcji sanitarnych. Pluszaki przed dostarczeniem do hospicjum przeszły ozonowanie, które przeprowadził zespół medyczny brygady.

 

- Żołnierze, którymi od niespełna dwóch lat mam przyjemność dowodzić, to w zdecydowanej większości ludzie o wielkich sercach i otwartych głowach, pełnych pomysłów, które chcą realizować w ramach pomocy dla podkarpackiej społeczności. Bardzo się cieszę, że w tym trudnym czasie choć w tak symboliczny sposób możemy sprawić miły uśmiech na twarzy
u dzieci. Noszenie oliwkowego beretu i munduru z biało-czerwoną flagą na ramieniu, to dla nas duma, ale musimy pamiętać, że to także obowiązek pełnienia służby dla innych – mówi płk Dariusz Słota – dowódca podkarpackich terytorialsów.

 

Żołnierze 3.PBOT wspierają najmłodszych od początku istnienia Brygady. Podkarpaccy terytorialsi z wielkim sercem angażują się regularnie w akcje takie jak charytatywne biegi, wsparcie lokalnych domów dziecka, czy placówek zajmującym się opieką medyczną nad najmłodszymi mieszkańcami Podkarpacia.

****

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

 

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. Od 18 marca WOT prowadzi operację przeciwkryzysową pk. „Odporna wiosna”. Podkarpacka Brygada obecnie wspiera szpitale, Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, DPS-y, Caritas, PCK, Wojewódzki Urząd Marszałkowski, Policję, kombatantów i żołnierzy AK oraz wspieramy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko 250 żołnierzy.

 

Źródło: 3.PBOT

PO

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe