Muzeum w Markowej znów otwarte dla zwiedzających!

  • 03.06.2020, 15:30
  • IR

Podziel się:

Oceń:

Muzeum w Markowej znów otwarte dla zwiedzających! Wikipedia
Po kilkunastu tygodniach zamknięcia, spowodowanego wprowadzanymi w związku z epidemią COVID-19 obostrzeniami, Muzeum w Markowej ponownie otwarte dla zwiedzających!

Mając na uwadze ten szczególny czas, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich, wprowadzamy szereg regulacji minimalizujących ryzyko, a jednocześnie usprawniających ruch zwiedzających i zapewniających odpowiedni komfort zwiedzania. Wśród najważniejszych zmian warto wymienić: wprowadzenie w godzinach 14:00-15:00 przerwy technicznej, w trakcie której ekspozycja  będzie niedostępna dla zwiedzających, a także – ograniczenie do 15 liczby zwiedzających jednocześnie przebywających na ekspozycji, zmniejszenie do 10 liczby zwiedzających w grupie zorganizowanej, wprowadzenie stałych godzin zwiedzania ekspozycji dla grup zorganizowanych oraz modyfikację usługi przewodnickiej.

Sama ekspozycja poddana została niezbędnym ingerencjom mającym na celu ograniczenie kontaktu dotykowego z jej interaktywnymi i multimedialnymi elementami. Wynikłe w związku z tym utrudnienia rekompensować będą wprowadzone nowe deskrypcje i aplikacje, a przede wszystkim plenerowe wystawy, w tym najnowsza „Czy można im było w tej samotności pomóc?” Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce. Szczegółowe zasady zwiedzania Muzeum w czasie epidemii COVID-19 zawarte zostały w Tymczasowym Regulaminie Zwiedzania, dostępnym na muzealnej stronie internetowej oraz w samym Muzeum.

Wszelkie informacje na ten temat można też uzyskać bezpośrednio kontaktując się z Muzeum telefonicznie lub korespondencyjnie (zob. niżej).    Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w procesie poznawczym odgrywa bezpośredni kontakt z materiałem źródłowym, zwłaszcza w miejscu do tego przeznaczonym, jak przestrzeń muzealna.

Wiemy też, że kilkunastotygodniowe zamknięcie Muzeum wpłynęło negatywnie na wiele poczynionych planów, uniemożliwiając realizację inicjatyw edukacyjnych, naukowych czy turystycznych. Tym bardziej cieszymy się ze wznowienia ruchu zwiedzających Muzeum oraz podjęcia na nowo przerwanego kontaktu. I choć wymagane środki ostrożności mogą ten kontakt ograniczać, to właśnie dzięki nim jest on w ogóle możliwy, dlatego też liczymy na wzajemne zrozumienie oraz współpracę w tym szczególnym dla nas wszystkim czasie. 

IR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe