Obrażanie nauczycieli podczas e-lekcji jest PRZESTĘPSTWEM

  • 05.06.2020, 11:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Obrażanie nauczycieli podczas e-lekcji jest PRZESTĘPSTWEM KPP Ustrzyki Dolne Zdj. poglądowe: Nikt w sieci nie jest anonimowy i bezkarny.
Epidemia i związane z nią obostrzenia ograniczyły bezpośrednie spotkania nauczycieli z uczniami. Zajęcia odbywają się przez internet i nauczyciele łączą się z dziećmi i młodzieżą on-line. Policjanci przypominają, że w sieci nikt nie pozostaje anonimowy. Za znieważanie, obrażanie czy kierowanie gróźb wobec nauczyciela możne grozić kara.

W związku z pandemią koronawirusa nauczyciele prowadzą lekcje on-line, za pośrednictwem platform oraz aplikacji internetowych. W ten sposób pomagają uczniom w przyswojeniu wiedzy, a także sprawdzają zakres zdobytych przez nich informacji.

Policjanci przypominają, że nikt w sieci nie jest anonimowy i bezkarny. Nauczyciel, w trakcie prowadzonych zajęć lekcyjnych jest funkcjonariuszem publicznym, w związku z czym osoba, która znieważa, obraża czy kieruje w stosunku do nauczyciela groźby może zostać ukarana. Konsekwencje prawne takich zachowań mogą być bardzo poważne.

 

Za popełnienie tych przestępstw przez osoby, które ukończyły 17 lat, w przypadku znieważenia, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, za groźby natomiast do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawca, który nie ukończył 17 lat, odpowiada za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

 

 

 

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe