PRZEMYŚL: Wyłudził niemal 18 tyś. złotych, usłyszał 9 zarzutów

  • 05.06.2020, 14:30
  • PO

Podziel się:

PRZEMYŚL: Wyłudził niemal 18 tyś. złotych, usłyszał 9 zarzutów KMP Przemyśl
Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi Przemyśla. Mężczyzna, okazując fałszywe dowody wpłaty, odbierał towar. W ten sposób oszukał wielu sprzedających na blisko 18 tys. złotych. 29-latek usłyszał już 9 zarzutów oszustw. Decyzją prokuratora zastosowano wobec podejrzanego policyjny dozór i zakaz opuszczania Przemyśla.

Od maja ubiegłego roku, do przemyskiej komendy zgłaszały się osoby, które zostały oszukane. Sposób działania sprawcy, za każdym razem wyglądał podobnie. Pokrzywdzeni za pośrednictwem portali internetowych oferowali na sprzedaż, w większości przypadków telefony komórkowe, w jednym był to motocykl. Następnie kupujący spotykał się ze sprzedającymi osobiście, a przed odbiorem towaru okazywał rzekomy dowód wpłaty. Pokrzywdzeni przekonani, że opłata została uiszczona, przekazywali nabytą rzecz nowemu właścicielowi. Łączna, wstępna wartość strat została oszacowana na blisko 18 tyś. złotych.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć 29-letni mieszkaniec Przemyśla. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 9 zarzutów dotyczących oszustw. Sprawa ma charakter rozwojowy. Okazuje się, że oszust działał w ten sposób nie tylko w naszym powiecie. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie popełnił wcześniej podobnych przestępstw. 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania Przemyśla. Funkcjonariusze odzyskali motocykl i jeden z telefonów. Po przeprowadzonych czynnościach zostaną one zwrócone właścicielom.

 

Za przestępstwo oszustwa ustawodawca przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

PO

Komentarze (0)


Pozostałe