Chatka Puchatka. Odkopano wstydliwe znalezisko – 40 m³ śmieci!

  • 28.06.2020, 14:52 (aktualizacja 04.07.2020, 01:10)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Chatka Puchatka. Odkopano wstydliwe znalezisko – 40 m³ śmieci! fot. Mirosław Piela
Przebudowa kultowego schroniska Chatka Puchatka trwa. Uwielbiane przez turystów schronisko było zbyt małe i bez węzła sanitarnego, dlatego też BPN zadecydował o modernizacji tegoż obiektu.

Zburzono już stare mury budynku. Dyrektor BPN poinformował, że podczas prac ziemnych odkopano wstydliwe znalezisko – około 40 metrów sześciennych śmieci, które przez lata były zakopywane pod schroniskiem.

Trzeba teraz wszystkie odpady zutylizować i dopiero wówczas mogą ruszyć prace przy podpiwniczeniu – informuje dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Ze względu na wstydliwe znalezisko, oraz nadmierne opady deszczu prace modernizacyjne się opóźniają. Całość budynku powstanie z drewnianych bali na kamiennej podmurówce. Inwestycja pochłonie 3 miliony 700 tys złotych, z czego 2 miliony 300 tys zł pochodzi ze środków unijnych.

Schronisko będzie gotowe na koniec 2021 roku.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje:

Informujemy, że zakończony został transport lotniczy materiałów potrzebnych do remontów szlaków. W wielu miejscach znajdują się złożone materiały budowlane. Prosimy nie podchodzić i zachować ostrożność.

Wszystkie szlaki są dostępne dla turystów. Po ostatnich opadach deszczu na trasach jest błotniście i ślisko. W najbliższych dniach prognozowane są silne burze z gradem. Należy tak zaplanować wycieczkę, by powrócić ze szlaku przed nadejściem burzy. Bądźcie ostrożni.

MK

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Menotti
Menotti 20.11.2020, 20:09
Jutro pojde obzerkac

Pozostałe