Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie [FOTO]

  • 07.07.2020, 13:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie [FOTO] WOT
W niedzielę (5 lipca) na godzinę przed południem w Nowej Dębie, Prezydent RP Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uczestniczyli w uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięga odbyła się na Placu mjr. Jana Gryczmana w Nowej Dębie na którym słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 63 ochotników. Wśród przysięgających było 26 kobiet.

Gratuluję tej złożonej wojskowej przysięgi. Ona wiąże, chwyta za serce. Niech dodatkowo zawsze będzie dla Was także wskazaniem życiowej drogi. Nawet wtedy, gdy zakończycie swoją czynną służbę wojskową. Niech będzie znakiem, drogowskazem, w którym kierunku powinien podążać w swoim życiu człowiek. Jeżeli ktoś raz w życiu zdecyduje się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, aby służyć swojej ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia. Tego z całego serca Wam życzę, jeszcze raz dziękując Wam i Waszym najbliższym za Waszą wspaniałą postawę i Waszą obecność – powiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej do żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w czasie przysięgi wojskowej w Nowej Dębie.

Prezydent w swoim wystąpieniu podkreślał także rolę terytorialsów w pomocy poszkodowanym przez ostatnie powodzie i nawałnice na Podkarpaciu: „Czynili niezawodnie to, co w słowach żołnierskiej roty przysięgi, czynili niezawodnie to, co w ich zawołaniu: „Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

Żołnierzom z Podkarpackiej Brygady OT dziękował za dotychczasową służbę Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak - widzą to nie tylko mieszkańcy województwa podkarpackiego, widzą to mieszkańcy całej Polski i Polska to docenia, że można zawsze na was liczyć, zarówno wtedy gdy przeżywaliśmy czas epidemii, gdy pomagaliście w domach pomocy społecznej jak i teraz gdy mamy do czynienia z powodzią i podtopieniami.

 

Przysięga wojskowa to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego żołnierza. Jest zobowiązaniem żołnierzy wobec państw i narodu.  Żołnierze przysięgali na sztandar 3.PBOT, który w 80 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota - dowódca brygady odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wystawiona przez 35. Batalion Lekkiej Piechoty WOT z Sanoka oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa. 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

PO

Zdjęcia (11)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe