Nie czekaj na innych - korzystaj z aplikacji ProteGO Safe

  • 21.07.2020, 06:30
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Nie czekaj na innych - korzystaj z aplikacji ProteGO Safe fot. Wydział Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji
Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych chorych. Nie myślcie, że Was to nie dotyczy. Wszyscy jesteśmy tak samo narażeni. Ważne, żebyśmy byli ostrożni i korzystali z aplikacji ProteGO Safe, która powiadamia o kontakcie z koronawirusem.

Mnie to nie dotyczy, nie znam nikogo kto by zachorował, ani nikogo kto by znał kogoś kto byłby chory – takie głosy to nierzadkość. Tymczasem liczba chorych na koronawirusa w Polsce przekroczyła 40 tysięcy. Zmarło ponad 1,6 osób. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych przypadkach. Wakacje to czas kiedy wirus „podróżuje” po całej Polsce. Co zrobić, by się ochronić?

Dmuchaj na zimne

Po pierwsze i najważniejsze – stosujmy się do wytycznych sanitarnych. Nośmy maseczki, myjmy ręce, zachowujmy odpowiedni dystans.

Po drugie – pobierz i korzystaj z aplikacji ProteGO Safe, która powiadamia o kontakcie z koronawirusem. Skuteczność aplikacji zależy od liczby osób, która ją pobierze. Dlatego nie czekaj na innych – pobierz i zainstaluj ProteGO Safe już dziś!

Z takiej samej aplikacji (tyle, że pod inną nazwą) korzysta m.in. kilkanaście milionów Niemców, kilka milionów Irlandczyków, czy Włochów. W kilku kolejnych krajach aplikacja za chwilę zostanie opublikowana.

Nadal nie jesteście przekonani, czy warto pobrać ProteGO Safe? Oto tylko kilka powodów, które - mamy nadzieję - przekonają Was, że warto:

·         Lepsza ochrona – koronawirusa nie widać. Może nam się wydawać, że nic nam nie grozi, ale tak nie jest. Wiele osób choruje bezobjawowo, w tym czasie – nieświadomie – zaraża innych. Możesz spotkać takie osoby w komunikacji miejskiej, w pociągu, w sklepie, w restauracji i w wielu innych miejscach. Mając aplikację, w przypadku kontaktu z chorym, dostaniesz odpowiednią informację wraz ze wskazówkami, co w takiej sytuacji zrobić. Dzięki temu nie narazisz na ryzyko swoich bliskich, np. rodziców lub dziadków, dla których koronawirus jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Pomyśl o nich.

·         Szybsza informacja – wraz z powiadomieniem o kontakcie z koronawirusem dostaniesz wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić – gdzie zadzwonić, jak się zachować.

·         Bezpieczeństwo – ProteGO Safe dba także o bezpieczeństwo Twoich danych i Twoją prywatność. Nie zbiera żadnych danych. Nigdzie nie przekazuje jakichkolwiek informacji na Twój temat. Nie śledzi Twojej lokalizacji, nie ma dostępu do jakichkolwiek plików czy informacji, które trzymasz w telefonie.

·         To nic nie kosztuje – aplikacja jest bezpłatna. Jej zainstalowanie i uruchomienie trwa kilka minut. Wystarczy, że przy instalacji włączysz funkcję monitorowania ryzyka i de facto możesz zapomnieć o aplikacji. Sama – wtedy kiedy będzie taka potrzeba – uaktywni się.

·         Skoro inni mogą, dlaczego nie Ty? – aplikacja będzie skuteczna, kiedy pobierze i zainstaluje ją możliwie najwięcej osób. W swoich telefonach ma ją już ponad ćwierć miliona Polaków. Dołącz do nich. Nie czekaj na innych. Tylko osoby z zainstalowaną aplikacją dostają powiadomienia.

Zrób to dla siebie i innych – pobierz ProteGO Safe już dziś.

·         Korzystasz z telefonu z systemem Android – pobierz ProteGO Safe ze sklepu Google Play.

·         Korzystasz z telefonu z systemem iOS – pobierz ProteGO Safe ze sklepu App Store.

Tak to działa

Słyszeliście już o ProteGO Safe i nawet myśleliście o tym, aby ją zainstalować, ale nadal nie do końca rozumiecie, jak działa? Już tłumaczymy.

Po zainstalowaniu ProteGO Safe w telefonie – aplikacja poprosi Was o włączenie funkcji monitorowania ryzyka. To rozwiązanie oparte na technologii Bluetooth, którą większość z Was na pewno dobrze zna. Wykorzystujemy je na co dzień np. do „sparowania” swoich telefonów z samochodowymi zestawami głośnomówiącymi.

Dzięki tej funkcji – ProteGO Safe stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których także jest zainstalowana. Jeśli znajdzie takie urządzenie - a kontakt naszego telefonu z innym, na którym też zainstalowana jest ProteGO Safe, potrwa dłużej niż 15 minut i będzie miał miejsce w odległości poniżej 2 metrów - Twój telefon (ale i urządzenie drugiego użytkownika) zapamięta to „spotkanie”.

Informacje na ten temat urządzenia będą trzymały w swojej pamięci przez 14 dni. Aplikacja nie zbiera informacji o użytkownikach. Zbiera jedynie informacje o spotkaniach urządzeń. Tylko tyle.

Jeśli w trakcie tych 14 dni osoba, z którą miałaś/miałeś nawet nieświadomy kontakt, a której urządzenie spotkało się z Twoim, zachoruje – po pozytywnym wyniku testu, zadzwoni do niej pracownik Centrum Kontaktu. Zapyta ją, czy ma aplikację ProteGO Safe (pracownicy Centrum Kontaktu nie wiedzą, kto korzysta z apki, dzwonią do wszystkich, którzy otrzymują pozytywny wynik testu na koronawirusa). Jeśli chory potwierdzi, że korzysta z ProteGO Safe – pracownik Centrum Kontaktu przekaże mu unikalny numer PIN. Poinstruuje też, gdzie w aplikacji ten numer wprowadzić.

Jeśli chory wprowadzi otrzymany numer – najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie. Wraz z tą informacją wszystkie te osoby dostaną wskazówki, co robić dalej.

WAŻNE! Chory nie wie do kogo wysyła informację. Otrzymujący informację nie wiedzą kto ją im wysłał.

Pobierz aplikację ProteGO Safe i otrzymuj powiadomienia o kontakcie z koronawirusem – obejrzyj spot.

I tu obalimy kilka mitów:

·         otrzymanie powiadomienia nie jest jednoznaczne z obowiązkiem odbycia kwarantanny domowej,

·         otrzymanie powiadomienia nie oznacza, że jesteś chory lub że chorzy są Twoi bliscy,

·         nikt nie dowie się, że miałeś kontakt z osobą zakażoną (Ty też nie dowiesz się, kto - z kim miałeś kontakt – zachorował, a chory nie wie do kogo wysyła powiadomienie),

·         po otrzymaniu powiadomienia nie musisz przerywać wakacji (jeśli na nich jesteś), ale ważne aby skontaktować się z lekarzem (wraz z powiadomieniem dostaniesz wszelkie niezbędne informacje),

·         nie dostaniesz takiego powiadomienia jeśli kontakt z chorym był krótki, przypadkowy – trwał poniżej 15 minut, a odległość pomiędzy Waszymi urządzeniami była dłuższa niż 2 metry,

·         aplikacja nie informuje, że właśnie teraz masz kontakt z chorym! Nie dostaniesz powiadomienia, że stojąca obok Ciebie w kolejce osoba ma koronawirusa. Powiadomienia są wysyłane po uzyskaniu przez chorego pozytywnego wyniku testu – w takim przypadku osoba jest na kwarantannie, nie stoi obok Ciebie w kolejce.

Po co mi to?

Jeśli nadal szukacie kolejnych argumentów za zainstalowaniem ProteGO Safe – dorzucamy kolejne.

Na pewno w te wakacje słyszeliście, że sanepid w różnych częściach Polski poszukuje pasażerów pociągów, gości hotelowych, weselnych, uczestników mszy świętych itp.– wszystko dlatego, że okazało się, że jeden z pasażerów, gości, czy uczestników mszy ma koronawirusa.

W takiej sytuacji kluczowe jest możliwe najszybsze dotarcie do wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z chorym. A to wcale nie jest takie proste. Nie wszyscy śledzą media. Za to niemal wszyscy przez większość czasu mają przy sobie telefon komórkowy. Dlatego warto, aby zainstalować w nim aplikację ProteGO Safe. Dzięki niej odpowiednia informacja dotrze do Was bardzo szybko. A im szybciej ją dostaniecie – bezpieczniejsi będziecie i Wy, i Wasi bliscy.

Ostatnia sprawa. Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy zainstalować ProteGo Safe, odpowiedzcie na te pytania:

·         Czy w najbliższym czasie jedziesz/lecisz na wakacje?

·         Czy robisz zakupy w sklepach stacjonarnych?

·         Czy bierzesz udział w mszach świętych?

·         Czy korzystasz z komunikacji miejskiej/transportu zbiorowego?

·         Czy spotykasz się ze znajomymi w restauracjach, pubach, pracy, itp.?

·         Czy niebawem wybierasz się na wesele, do kina, na koncert, mecz, piknik, na siłownię, do fryzjera, kosmetyczki, itp.?

Jeśli choćby na jedno z tych pytań odpowiedzieliście – TAK, zainstalujcie aplikację ProteGO Safe. Zróbcie to już dziś i namówcie do tego swoich bliskich i znajomych.

Wszystko w Twoich rękach.

·         Korzystasz z telefonu z systemem Android – pobierz ProteGO Safe ze sklepu Google Play.

·         Korzystasz z telefonu z systemem iOS – pobierz ProteGO Safe ze sklepu App Store.

Więcej informacji, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, na www.gov.pl/protegosafe

Pobierz i korzystaj z aplikacji ProteGO Safe, która informuje o kontakcie z koronawirusem – obejrzyj spot.

 

 

Wydział Komunikacji

Ministerstwo Cyfryzacji

MK

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Programista
Programista 29.07.2020, 07:04
Czy to ta aplikacja, która ostatecznie do niczego nie służy, a drenuje baterię oraz śledzi i zbiera informacje o nas bez opamiętania?

Nawet jej twórcy się źle wypowiadali o tym bublu...
stonka
stonka 21.07.2020, 08:52
bez jaj

Pozostałe