Polska Liga Tenisa na kortach SKT wyłoniła zwycięzców [FOTO]

  • 27.07.2020, 12:25 (aktualizacja 27.07.2020, 12:33)
  • M. Romanek

Podziel się:

Oceń:

Polska Liga Tenisa na kortach SKT wyłoniła zwycięzców [FOTO] fot. Tomasz Sowa
Polska Liga Tenisa, która zagościła w weekend na korty Sanockiego Klubu Tenisowego wyłoniła w niedzielę zwycięzców poszczególnych kategorii, w jakich rozgrywane były sobotnio - niedzielne zawody.

Turniej Polskiej Ligi Tenisa był równocześnie tenisowymi Mistrzostwami Sanoka. Zawody, rozegrane w kilku kategoriach, na które zawodnicy byli podzieleni wedle swoich umiejętności i rankingu PLT, rozpoczęły się w sobotę.
Całą sobotę rozgrywane były mecze fazy grupowej w I i II lidze i wyłoniły one graczy, którzy awansowali do niedzielnych meczów fazy pucharowej.

Również w niedzielę od rana swoje boje na sanockich kortach przy ul.Mickiewicza toczyło siedmiu zawodników, którzy rywalizowali w rozgrywkach najwyżej kategorii, czyli Ekstraligi.
Z sanoczan w rywalizacji niedzielnej na kortach pojawili się jedynie Jakub Zmarz (I liga) i Mateusz Romanek (II liga).

Jakub Zmarz przegrał gładko w półfinale z Szymonem Budziakiem (Jasło) 2-4 0-4, natomiast Mateusz Romanek w ćwierćfinale z Pawłem Kozakiem (Rzeszów) po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku 0-4 4-0 8-10.Niedzielne finały Polskiej Ligi Tenisa - Mistrzostw Sanoka:


Ekstraliga:

Dawid Wiśniewski (Inowrocław) triumfuje i odbiera czek na 2,000 zł po pokonaniu 4-1 1-4 10-4 w finale Karola Filara (Rzeszów).

I Liga:

Szymon Budziak (Jasło) pokonuje w finale Piotra Szczeciaka (Lublin) wynikiem 4-0 1-4 10-5 i odbiera czek na 500 zł.

II Liga:

Wojciech Zalewski (Czarnków) zwycięża w decydującym spotkaniu Mateusza Łacha (Łętownia) 4-2 4-3 i odbiera czek, opiewający na sumę 500 zł.

Wielkie brawa dla organizatorów turnieju - Polskiej Ligi Tenisa i Sanockiego Klubu Tenisowego za perfekcyjnie przygotowane rozgrywek na kortach SKT.

Szczególnie w niedzielę można było pooglądać tenis na bardzo wysokim poziomie, świetne zagrania, techniczne umiejętności poszczególnych graczy, szczególnie z grona zawodników Ekstraligi.


Nie zabrakło też atomowych serwisów, blisko magicznej prędkości 200 km/h.

Kto nie był, może pooglądać spotkania na kanale YouTube Polska Liga Tenisa, który warto też subskrybować.
Wszystkie najważniejsze mecze niedzieli z kortu nr 1 były transmitowane na żywo.

Warto przekazać wielkie podziękowania zawodnikom za zaangażowanie i ogromne emocje, w większości postawę fair play, co jest także budujące, wziąwszy pod uwagę, że zawodnicy sami sobie sędziowali.

Kolejne turnieje na kortach SKT miejmy nadzieję już wkrótce.

M. Romanek

Zdjęcia (32)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe