Bieszczady: Pracowity czwartek ratowników GOPR [FOTO]

  • 31.07.2020, 16:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Bieszczady: Pracowity czwartek ratowników GOPR [FOTO] GOPR Bieszczady
Wczoraj ratownicy GOPR mieli kolejny pracowity dzień. Od rana do wieczora wpływały zgłoszenia o pomoc.

O godz. 5.30 rano wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonych rodziców, że ich syn wyszedł wczoraj w godzinach wieczornych i do tej pory nie powrócił. Część Ratowników rozpoczęło przeszukiwanie terenu a kolejni przygotowywali się do akcji. Na szczęście mężczyzna sam szybko się odnalazł.

W nieco późniejszych godzinach porannych Lotnicze Pogotowie Ratunkowe poprosiło o pomoc Ratownika pokładowego GOPR w dotarciu do turysty z urazem kręgosłupa w miejscowości Tokarnia. Poszkodowany został przewieziony do najbliższego szpitala.

Chwilę po dotarciu do bazy LPR – przyszło kolejne wezwanie, w którym również niezbędna okazała się obecność Ratownika pokładowego GOPR. Tym razem wezwanie dotyczyło upadku z wysokości w trudno dostępnym terenie w miejscowości Huta Brzuska koło Birczy. Po dotarciu Ratowników okazało się, że mężczyzna jest w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Niestety pomimo podjętego wysiłku nie udało się uratować jego życia.

W godzinach południowych Ratownicy ze Stacji Rejonowej w Cisnej udzielili pomocy kobiecie po omdleniu w rejonie rezerwatu Sine Wiry. Powodem osłabnięcia było wypłukanie z elektrolitów. Poszkodowana została przekazana załodze karetki pogotowia.

Ratownicy ze Stacji Operacyjnej w Ustrzykach Górnych udzielali pomocy mężczyźnie, który doznał bolesnego złamania podudzia podczas zejścia zielonym szlakiem z Małej Rawki. Po zaopatrzeniu i podaniu środków przeciwbólowych poproszono o pomoc załogę Ratownika 10 z Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Ratownikiem pokładowym o pomoc transporcie do szpitala w Lesku.

PO

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe