Podkarpaccy terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny

  • 03.08.2020, 12:19 (aktualizacja 03.08.2020, 12:22)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Podkarpaccy terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny fot. MON
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rekrutuje w swoje szeregi ochotników korzystając z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego. Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają wszystkich informacji dotyczących powołania do WOT oraz pomagają osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty do służby.

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT, a ich głównym zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.

…powołany Mobilny Zespół Rekrutacyjny jest narzędziem Dowódcy Brygady, którego celem jest wyszukiwanie kandydatów, którzy zasila szeregi podkarpackich terytorialsów. Założeniem MZR jest optymalizacja i wsparcie procesu rekrutacyjnego prowadzonego przez Wojskowe Komendy Uzupełnień. Wszyscy rekruterzy zostali wyposażeni w odpowiednie pełnomocnictwa, dzięki którym mogą prowadzić nabór do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Rekruter jest wsparciem i źródłem wiedzy dla kandydata, prowadzić i opiekować się nim od momentu pobrania wniosku do chwili powołania

– informuje ppor. OT Maciej Szeremeta – szef zespołu.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych.

Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Zebrany komplet dokumentów rekruter przekazuje do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

****

Koordynatorem Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego w 3.PBOT jest ppor. OT Maciej Szeremeta, który udziela niezbędnych informacji w powyższej sprawie pod numerem telefonu 501-676-296. Na Podkarpaciu rekruterzy z MZR działają w pięciu batalionach brygady, które są rozmieszczone w powiatach rzeszowskim, niżańskim, dębickim, jarosławskim oraz sanockim.

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe