Groźby karalne i znieważenie z powodu przynależności narodowej w lokalu „City Kebab”

  • 03.08.2020, 12:45 (aktualizacja 03.08.2020, 21:00)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Groźby karalne i znieważenie z powodu przynależności narodowej w lokalu „City Kebab” Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Ropczycach w dniu 17 lipca 2020 roku wszczęła śledztwo w sprawie kierowania gróźb karalnych i znieważenia z powodu przynależności narodowej, tj. o przestępstwo z art. 119 § 1 kk i art. 257 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 57a § 1 kk.

Do zdarzenia doszło w dniu 16 lipca 2020 roku w godzinach wieczornych w Ropczycach. Krystian D. udał się na teren lokalu „City Kebab” w Ropczycach, gdzie wdał się w utarczkę słowną z pracownikiem lokalu Alisanem T. i jego siostrą, a następnie, trzymając w ręku rozłożoną pałkę teleskopową, zagroził Alisanowi T. pozbawieniem życia i zniszczeniem lokalu oraz znieważył go z powodu jego przynależności narodowej. Ponadto Krystian D. znieważył również Simę T. z powodu jej przynależności narodowej. Niniejsze zachowanie zostało dodatkowo potraktowane jako występek o charakterze chuligańskim.

Krystian D. został zatrzymany oraz po ogłoszeniu zarzutów przesłuchany w charakterze podejrzanego. W/w częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wobec Krystiana D. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m oraz z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi telefonicznie i osobiście, a także w postaci zakazu opuszczania kraju.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z właściwością rzeczową sprawa jest prowadzona w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów.

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe