Koronawirus w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu i Pro Familii

  • 03.08.2020, 17:41 (aktualizacja 03.08.2020, 18:21)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu i Pro Familii Archiwum
Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 03-08-2020

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu

Na dzień 02-08-2020 548 są to osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu liczba obejmuje również osoby spoza powiatu jarosławskiego, ale powiązane z tymi ogniskami).

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 304 osób, w tym u 205 pracowników oraz 99 osób z kontaktu.

Ponadto w dniu 22 lipca br., badaniami przesiewowymi objęto 300 pracowników Zakładu Monedelez w Jarosławiu, odnotowano 16 wyników pozytywnych. Od dnia 31 lipca nie odnotowano w zakładzie wyników dodatnich.

W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 293 osoby , odnotowano 16 zgonów, a 359 osób objętych jest kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

 

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu

W dniu 27 lipca br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu uzyskał informację o dodatnim wyniku u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu. Placówka wdrożyła wszystkie obowiązujące wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz MEN. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono w wszystkie osoby z kontaktu , które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań.

 

W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym u 5 pracowników oraz 5 osób z kontaktu (z pracownikami urzędu). W ramach prowadzonych działań badaniami objęto 66 osób ( w tym 27 pracowników i 29 osób z kontaktu).

 

W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu na dzień 02-08-2020 potwierdzono 27 wyników dodatnich w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu.

Oddział wewnętrzny został zamknięty , wstrzymany jest „ruch pacjentów „ na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.

 

Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 416 osób

 

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał z informacje o potwierdzonym wyniku dodatnim u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o. o., Sp. k. w Rzeszowie. Do dnia 02-08.2020 r. uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.

W dniu 30 sierpnia uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu 13 osób (personel, pacjenci i środowisko domowe); do innych PSSE przekazano informację o 5 osobach , które należy objąć kwarantanną.

 

Ostatnie odnotowane przypadki na terenie miasta i powiatu są niepowiązane z ww. zachorowaniami

 

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 575 osób

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe