Kadrowicze z koronawirusem po zgrupowaniu hokejowej kadry Polski!

  • 03.08.2020, 18:39
  • M. Romanek

Podziel się:

Oceń:

Kadrowicze z koronawirusem po zgrupowaniu hokejowej kadry Polski! fot. Sarunas Mazeika
Zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na lodzie zakończyło się bardzo niefortunnie. Brak profesjonalizmu ze strony Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, który organizował zgrupowanie skutkuje tym, że kolejni zawodnicy zgłaszają zakażenie koronawirusem.

Trzech zawodników kadry: Damian Kapica, mający wyjechać do swojej nowej zagranicznej drużyny, Arkadiusz Kostek (JKH GKS Jastrzębie) i Filip Komorski (GKS Tychy) w testach po zgrupowaniu uzyskało pozytywny wynik na obecność wirusa Covid-19. W zawodowym sporcie, przy profesjonalnym podejściu władz związku Polski Związek Hokeja na Lodzie zawodników zbadanoby zarówno przed zgrupowaniem kadry, a także po jego zakończeniu.
Tak działo się ostatnio u siatkarzy, a także choćby drużyn piłkarskiej ekstraklasy, gdzie zawodników regularnie badano, rozumiejąc, że najistotniejsze jest ich zdrowie.


Profesjonalizm zakłada prewencję i zapobieganie klopotom, a nie - co niestety stało się już w polskim hokeju normą - gaszenie pożaru, gdy on się już rozprzestrzenia. Czy można się jeszcze dziwić, że hokejowa centrala przez swoją niefrasobliwość, brak właściwego zaangażowania i zdrowego rozsądku zawala po raz kolejny na całej linii? Do startu nowego sezonu PHL - Polska Hokej Liga już bardzo blisko, na dzień 11 września zaplanowana została 1 kolejka.

Jeśli zawodnicy, rozjeżdżając się po klubach, pozarażają kolegów z drużyn, to mogą zostać zamknięte lodowiska, jak choćby u naszych południowych sąsiadów. Oby sezon rozpoczął się planowo, bo niestety skrajna nieodpowiedzialność i brak stawiania jako priorytetowe zdrowia zawodników i całego sztabu kadry przez PZHL wszystkim może odbić się czkawką.

Niestety wieści z ostatniej chwili nie wróżą nic dobrego, zarówno drużyna mistrzów Polski GKS Tychy, jak i JKH GKS Jastrzębie zawieszają łyżwy na kołku i przerywają treningi do odwołania.

M. Romanek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
AM
AM 04.08.2020, 16:15
To jest także wina zawodników, młodzi ludzie z wielkim lekceważeniem traktują obecne zagrożenie, władze sportu nie zapanują nad umysłem takiej nieodpowiedzialnej osoby.

Pozostałe