W weekend zatrzymano ponad 20 praw jazdy za prędkość

  • 05.08.2020, 13:31
  • PO

Podziel się:

Oceń:

W weekend zatrzymano ponad 20 praw jazdy za prędkość Archiwum
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali ponad 20 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami oraz utracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas minionego weekendu w miejscowościach Wojtkowa i Czarna, policjanci ruchu drogowego prowadzili lokalne działania "Prędkość". 23 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym straciło prawo jazdy. Na sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich uprawnienia do kierowania, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące. Rekordzistą okazał się kierowca bmw, mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, który jechał z prędkością 123 km/h, tam gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy; jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy; natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami.

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe