Ustrzyki Dolne. Policjanci sprawdzają, czy klienci noszą maseczki w sklepach

  • 07.08.2020, 11:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Ustrzyki Dolne. Policjanci sprawdzają, czy klienci noszą maseczki w sklepach KPP Ustrzyki Dolne
Ustrzyccy policjanci podjęli działania kontrolne sprawdzające, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust w obiektach handlowych. Kontrole będą trwały cyklicznie i podejmowane będą z pracownikami Inspekcji Sanitarnej.

Działania te w głównej mierze ukierunkowane są na kontrole obiektów handlowych pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych w tym dotyczących zakrywania ust i nosa przez osoby tam przebywające. Działania prewencyjne mają na celu sprawdzenie czy mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Policjanci zwracają uwagę, czy personel i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek. Zwracają również uwagę na zachowanie odległości społecznej. 

Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby pozwalających na skuteczne zakrycie nosa i ust, policjant może nałożyć mandat do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny ukarać grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PO

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bartek
Bartek 08.08.2020, 11:48
Co za hipokryzja władz. Na basenach setki ludzi bez maseczek, na Solinie setki ludzi bez maseczek, w innych miejscowościach turystycznych podobnie i tam nie widzą problemu, a po sklepach chodzą i wlepiają mandaty.
Kamil
Kamil 08.08.2020, 08:27
W *** mają wolność gwarantowaną prze konstytucje. Na podstawie rozporządzenia? Jawne okradanie Polaków. Panie/ pani policjant to jest działanie nielegalne będziecie za to karani.

Pozostałe