Podkarpacie. 43-letni policjant zastrzelił się z broni służbowej

  • 10.08.2020, 09:32 (aktualizacja 17.08.2020, 09:30)
  • MK

Podziel się:

Podkarpacie. 43-letni policjant zastrzelił się z broni służbowej Archiwum Tragiczna śmierć policjanta wstrząsnęła mieszkańcami Jaślan.
W sobotę (8 sierpnia) w małej miejscowości Jaślany powiat mielecki doszło do tragedii. 43-letni funkcjonariusz policji zginął od kuli wystrzelonej ze służbowego pistoletu.

Okoliczności tej tragicznej śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Mielcu. 

Prokuratura Rejonowa w Mielcu w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo z art. 151 kodeksu karnego, który to będziemy badać. Zakładamy, że to było samobójstwo, ale będziemy badać czy osoba trzecia namową lub udzielając pomocy, nie doprowadziła do tego samobójstwa. W dniu jutrzejszym zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. Zaznaczam, że jest to w pełni początkowe śledztwo i na ten moment tylko tyle informacji posiadamy. Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w formie śledztwa i to prokurator wszczyna tego rodzaju postępowanie i to zostało zrobione. 

- informuje nas prokurator Marian Burczyk z Prokuratury Rejonowej w Mielcu.

Art. 151. KK

Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Ta tragedia, wstrząsnęła mieszkańcami wsi Jaślany. Jest to mała tysięczna miejscowość, gdzie społeczność zna się dosyć blisko, a mężczyzna chętnie uczestniczył w życiu lokalnej społeczności. 43-latek przepracował ponad 20 lat w policji, większość na komisariacie w Tuszowie Narodowym. 

 

MK

Komentarze (0)


Pozostałe