I Regaty Kajakowe na Tafli Bieszczadzkiego Morza Eko Marina 2020 [FOTO+VIDEO]

  • 24.08.2020, 16:45 (aktualizacja 25.08.2020, 22:55)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

I Regaty Kajakowe na Tafli Bieszczadzkiego Morza Eko Marina 2020 [FOTO+VIDEO] fot. Patryk Oberc
W sobotę (22 sierpnia) w Polańczyku, przy wspaniałej wakacyjnej pogodzie, odbyły się I Regaty Kajakowe na Tafli Bieszczadzkiego Morza EkoMarina 2020. Atmosfera była gorąca - dosłownie i w przenośni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę kajakarze z różnych stron Polski rywalizowali w regatach na Zalewie Solińskim. To pierwsza tego typu impreza na tym jeziorze, ale już teraz organizatorzy zapewniają, że nie ostatnia.

Ponad 70 sportowców, głównie z Podkarpacia, ale również z Krakowa, Lublina wystartowało w kilku kategoriach: rodzinnej, załogi kobiece, męskie oraz osób z własnym sprzętem kajakowym. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W kategorii rodzinnej trasa liczyła 3 km, natomiast główna trasa wyścigu była pętlą o długości 8 km. 

W trakcie imprezy odbyły się również pokazy ratownictwa wodnego pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie", zorganizowane przez Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne.

W pokazach brali udział ratownicy FBRS, którzy także zapewniali nadzór ratowniczy podczas regat kajakowych, przy współpracy z  Komendą Powiatową Policji w Lesku oraz Państwową Strażą Pożarną w Lesku.

Podczas pokazów przeprowadzono symulacje sytuacji zagrożenia, które dotyczą obszarów zbiorników wodnych. Ratownicy przedstawili techniki stosowane podczas akcji ratunkowych z użyciem podręcznego sprzętu ratowniczego i jednostek pływających. Dla najmłodszych zostały zorganizowane zawody sportowe z nagrodami. 

Wszyscy obserwujący pokazy, a w szczególności dzieci, mieli okazję dowiedzieć się jakie zagrożenia może nieść ze sobą rekreacja wodna oraz zapoznać się z podstawami bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Nad bezpieczeństwem uczestników i obserwatorów czuwał patrol policji, ratownicy Fundacji oraz strażacy PSP w Lesku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorem Regat na przystani EkoMarina w Polańczyku była Fundacja Kajakowa Tołhaj - GDK, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu, Kultury i Turystyki w Solinie oraz Fundacja Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

PO

Zdjęcia (64)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe