Podkarpacie. Bezpieczna droga do szkoły [FOTO]

  • 12.09.2020, 12:30
  • Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

Podziel się:

Oceń:

Podkarpacie. Bezpieczna droga do szkoły [FOTO] fot. KPP Ustrzyki Dolne Bezpieczna droga do szkoły.
Jak co roku policjanci ustrzyckiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominają o podstawach prawidłowego poruszania się po drogach.

Kolejnym etapem działań prowadzonych przez policjantów są spotkania z dziećmi i młodzieżą o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gmina Sanok. Wyjątkowy projekt dla szkół! 

 

Za funkcjonariuszami pierwsze z takich spotkań. Policjanci przekazali dzieciom i młodzieży Szkoły Podstawowej w Lutowiskach informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.


Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku.

 

Pamiętajmy jednak, że największa odpowiedzialność nadal spoczywa na rodzicach. To oni w szczególności muszą pamiętać o bezpieczeństwie dzieci, które po raz pierwszy będą na co dzień korzystać z drogi. Policjanci apelują do rodziców, aby uczyli swoje pociechy odpowiedzialności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe