Podpisano umowę na budowę mostu przez potok Pielnica w Zarszynie

 • 15.09.2020, 09:03
 • PO

Podziel się:

Oceń:

Podpisano umowę na budowę mostu przez potok Pielnica w Zarszynie fot. GDDKiA
Umowa obejmuje budowę nowego mostu stałego przez potok Pielnica w Zarszynie, ale także budowę i rozbiórkę objazdu tymczasowego oraz rozbudowę odcinka DK28.

Wykonawcą prac jest WOLMOST Sp. z o. o. Wartość umowy to 5 987 575,15 zł. Termin realizacji: do 30.07.2021 r.

Przeczytaj także:  Przemyśl: Ruszył proces Dżesiki i Sebastiana za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Zakres prac obejmuje:

 • budowę objazdu tymczasowego (tymczasowy most najazdowy wraz z dojazdami),
 • rozbiórkę istniejącego mostu,
 • budowę mostu stałego
 • rozbudowę drogi krajowej (dojazdów) wraz z przebudową istniejących zjazdów
 • rozbiórkę objazdu tymczasowego,
 • przebudowę sieci teletechnicznej, elektroenergetycznej i kanalizacji deszczowej, demontaż nieczynnego odcinka sieci gazowej i budowa kanału technologicznego,
 • zabezpieczenie brzegów i wyrównanie dna potoków Siedleszczanka i Pielnica

 

Termin realizacji zamówienia to 30 lipca 2021 r., w tym:

 1. Budowa objazdu tymczasowego wraz z częściową rozbiórką mostu stałego (pod konstrukcją mostu najazdowego) – do 2 miesięcy od daty podpisania umowy
 2. Roboty drogowe i budowa mostu stałego w zakresie umożliwiającym złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla części mostu stałego oraz przekierowanie ruchu pieszego i samochodowego na nowo wybudowaną część drogowo-mostową – do 30 kwietnia 2021 r.
 3. Rozbiórka konstrukcji mostu najazdowego – do 3 tygodni od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie dla części mostu stałego wraz z rozbudowaną częścią DK28
 4. Roboty rozbiórkowe objazdu tymczasowego, dokończenie budowy mostu stałego i rozbudowy drogi krajowej wraz z przebudową zjazdów, roboty wykończeniowe i przy obiektowe wraz z rekultywacją terenu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla rozbudowanej części drogowej i brakującej części mostowej - do 30 lipca 2021 r.

 

Do terminu realizacji zamówienia wlicza się okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca).

 

Zakres prac planowanych do wykonania w 2020 r.  obejmuje wykonanie objazdu tymczasowego (mostu najazdowego wraz z dojazdami), rozebranie istniejącego mostu stałego, budowa nowego obiektu w zakresie wykonania fundamentów.

 

Zakres prac pozostałych do wykonania w 2021 r. obejmuje kontynuację budowy nowego obiektu, złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla części mostu stałego oraz przekierowanie ruchu pieszego i samochodowego na nowo wybudowaną część drogowo-mostową.

Zakres robót to także rozbiórka objazdu tymczasowego, kontynuacja robót budowlanych przy moście stałym i dojazdach, oraz roboty wykończeniowe i przy obiektowe wraz z rekultywacją terenu w tym uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla rozbudowanej części drogowej i brakującej części mostowej.

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe