Bieszczady. Badania pt. "Śladem Bieszczadzkich Lwów - Operacja Manyłowa 1915"

  • 15.09.2020, 13:30
  • Źródło: wBieszczady.pl

Podziel się:

Oceń:

Bieszczady. Badania pt. "Śladem Bieszczadzkich Lwów - Operacja Manyłowa 1915" fot. Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja" Badania pt. "Śladem Bieszczadzkich Lwów - Operacja Manyłowa 1915".
Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne " Galicja " na podstawie otrzymanych pozwoleń, na początku października przeprowadzi już po raz drugi badania "Śladem Bieszczadzkich Lwów - Operacja Manyłowa 1915".

Bitwa na górze Manyłowa była jedną z najbardziej krwawych i zaciętych bitew I Wojny Światowej. Bitwa była tak zacięta, że jej szale przechyliło dopiero wysadzenie przez żołnierzy jednostek saperskich Austro-Węgier, okopów rosyjskich na szczycie góry Manyłowa (Łysy Wierch).

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bieszczady. Odzyskano dwa skradzione auta na granicy państwa 

 

Ubiegłoroczna akcja akcja Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego " Galicja "odbyła się pod tytułem „Galicja śladem bieszczadzkich lwów – operacja Manyłowa 1915”. Była ona skutkiem Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Zimowa Wojna w Bieszczadach 1914-1915 śladami Bieszczadzkich Lwów”, która odbyła się  w marcu 2019 roku w Cisnej.

 

W trakcie konferencji przekazano wiele istotnych informacji  ze źródeł polskich, rosyjskich, ukraińskich czy i węgierskich...CZYTAJ WIĘCEJ! 

 

Źródło: wBieszczady.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe