Podkarpaccy terytorialsi – pogromcami GROMU [FOTO]

  • 15.09.2020, 15:30
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Podkarpaccy terytorialsi – pogromcami GROMU [FOTO]
VIII edycja ekstremalnego biegu terenowego GROM CHALLENGE – SIŁA i HONOR – zakończyła się bezkonkurencyjnym zwycięstwem terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

12 września odbyła się VIII edycja ekstremalnego biegu terenowego GROM CHALLENGE – SIŁA i HONOR. Jest to bieg, w którym ważna jest kondycja fizyczna, jak również wytrzymałość psychiczna. 130 par ochotników miało do pokonania 25 kilometrową trasę wiodącą przez naturalne przeszkody - bagna, kanały, błoto i ściany piachu oraz przygotowane elementy taktyczne.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sanok: Konferencja na Uczelni Państwowej "Na pograniczach kultur i narodów"

 

Uczestnicy mieli do wykonania zadania związane m.in z medycyną pola walki, topografią, znajomością węzłów czy tez wykonania strzelania przy dużym wysiłku fizycznym. Komandosi i żołnierze różnych formacji militarnych, jak również pasjonaci biegów ekstremalnych stanęli na starcie biegu GROM Challenge Siła i Honor w Czerwonym Borze.

 

Spośród wielu zespołów z jednostek specjalnych, żołnierzy jednostek operacyjnych oraz ekip cywilnych, bezkonkurencyjna okazała się para terytorialsów w składzie st. szer. OT Zbigniew Tomaszek i st. szer. OT Szymon Szmist z sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład
3. Podkarpackiej Brygady OT. Terytorialsi uzyskali czas 4:00:08 zwyciężając z dużą przewagą
i wyprzedzając drugi zespół o ponad 18 min.

 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po raz kolejny udowodnili swoimi sukcesami, że hasło „sprawni jak żołnierze” to nie fantazja, a odzwierciedlenie wyjątkowej formy i sprawności fizycznej. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu, natury czy to w okresie pokoju, kryzysu czy wojny.


SIŁA i HONOR – jest to credo żołnierzy GROM. To również motto wydarzenia GROM CHALLENGE, którego głównym przesłaniem jest pokazanie wysiłku i zaangażowania którym muszą się wykazać kandydaci do sił specjalnych. Impreza jest organizowana na terenie byłego poligonu GROM-u w Czerwonym Borze. Jej celem jest również uhonorowanie pamięci gen. Sławomira Petelickiego twórcy jednostki wojskowej GROM. Instruktorzy – żołnierze GROM - pełnią rolę sędziów.

 

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

PO

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe