Podkarpacie. strażnicy graniczni zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji

  • 16.09.2020, 06:30
  • Źródło: BiOSG

Podziel się:

Oceń:

Podkarpacie. strażnicy graniczni zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji fot. BiOSG Strażnicy graniczni zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji.
14 września strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze BiOSG ujęli rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. W przygranicznej miejscowości Dziewięcierz (powiat lubaczowski) funkcjonariusze SG zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się pieszo z kierunku granicy w głąb kraju.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie. Nielegalnie trzymał tytoń i papierosy wartości ponad 36 tys. złotych 

 

Podczas kontroli ustalili, że dwaj obywatele Turcji (37 i 23 lata) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Przypuszczenia mundurowych co do nielegalnego przekroczenia granicy potwierdziło użycia psa tropiącego, który wskazał trasę przemarszu imigrantów. Na pasie granicznym odnaleziono również śladów butów cudzoziemców.

 

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe i niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jeden z nich rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem i aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen.    

 

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Źródło: BiOSG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe