Poszukiwany sprawca i świadkowie potrącenia dziecka na pasach! [VIDEO z monitoringu]

  • 16.09.2020, 20:24 (aktualizacja 19.09.2020, 22:25)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Poszukiwany sprawca i świadkowie potrącenia dziecka na pasach! [VIDEO z monitoringu] fot. kadr z materiału z monitoringu
Dzisiaj (16 września) o godz. 8:45 doszło do potrącenia 11-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Prosimy o pomoc w odnalezieniu świadków: kierowcy kombi oraz mężczyzny przechodzącego przez bramę w chwili zdarzenia (widoczny na filmie z kamer), którzy widzieli potrącenie dziewczynki i ucieczkę sprawcy w granatowym samochodzie (podobny do Matiza) w dniu dzisiejszym o godz. 8.45 na pasach na ul. Jana Pawła w Sanoku przed Szkołą Podstawową nr 9. 
 


Przeczytaj także: Co kryje się za znalezionymi zwłokami w Bieszczadach?


 

W dniu dzisiejszym przed godz. 10:00 dyżurny sanockiej policji został powiadomiony o potrąceniu pieszej przez samochód osobowy. Była to 11-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr. 9. Dziewczynka przyszła do szkoły i dopiero po godzinie opowiedziała, co się stało. Pierwsze zgłoszenie o zdarzeniu pochodziło od dzielnicowego, następne od dyrektora szkoły, do której uczęszcza dziewczynka. Nie była potrzebna pomoc medyczna, gdyż dziewczynka nie uskarżała się na żadne dolegliwości, nie była wezwana karetka pogotowia. Sporządzono dokumentację, prowadzone są dalsze czynności  w tej sprawie przez KPP Sanok.

- informuje nas rzecznik prasowy KPP w Sanoku, asp. Izabela Rowińska-Ciępiel.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

PO

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Piesek
Piesek 20.09.2020, 17:32
Wina kierowcy, nie zachował należytej ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych, dodatkowo umieszczony jest znak A-17 który zobowiązuje do zachowania jeszcze większej uwagi. Dziewczynka zatrzymała się przed przejściem i rozejrzała przed wejściem, jedynie jej winą jest to że przebiegała przez to przejęcie. Kierowca wv passata widać że zachował należytą ostrożność i w sposób prawidłowy ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem. A kierowca matiza za strorzenie zagrożenia w ruchu lądowym i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie przed sądem, i powinien słono tego pożałować, bo w dzisiejszych czasach gdzie jest tyle kamer to tylko kwestia tygodnia aż policja go namierzy.
obserwator
obserwator 22.09.2020, 13:40
To że wina kierowcy to się zgodzę bo mimo iż dziewczynka nie popatrzyła w drugą stronę i nie upewniła się czy coś nadjeżdża to jednak kierowca powinien przed przejściem zwolnić.
Nie mniej jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem o ucieczce z miejsca zdarzenia. Na filmiku widać, że jak dziewczynka została potrącona (w sumie nie upadła na jezdnię) to utykając dalej pobiegła do szkoły (jak mniemam spieszyła się na lekcję). W związku z tym zapytam co kierowca miał zrobić? Działo się to tak szybko, że zanim by zareagował to dziewcze poleciało dalej. W dobie dzisiejszego hejtu przypuszczam, że jakby za nią pobiegł to znaleźli by się ludzie, którzy oskarżyli by kierowcę o ...pedofilię.
Oczywiście mógł zjechać gdzieś na parking i podejść do szkoły i zapytać o poszkodowaną osobę.
Najlepszym wyjściem było by jakby ta osoba, która kierowała pojazdem po apelu matki zgłosiła się do niej lub na policję i spokojnie wyjaśniła sytuację, przyznając się do popełnionego czynu.
Trzeba myśleć
Trzeba myśleć 20.09.2020, 15:45
Każdy kto uważa że to wina dziewczynki niech pójdzie zdawać prawko jeszcze raz... Gdy zbliżasz się do przejścia dla pieszych zwłaszcza że jest tuż przy szkole i mało tego jest znak, musisz się rozglądać czy nie ma pieszego. W tym przypadku dziewczynka chwilę stała i zauważyła że jedno auto się zatrzymuje. Fakt że powinna się upewnić że z drugiej strony auto też się zatrzymuje. Ona nie wtargnęła na ulice, to ewidentnie wina tego małego auta, za szybko jechał i nie miał zamiaru się zatrzymać czy zwolnić przy przejściu.
Xxx
Xxx 18.09.2020, 18:59
Kierowca zachował się bezmyślnie.Co z tego,że dziecko wtargnęło, przecież każdy wie,że dzieci mają różne reakcje.Widzac dziecko stojące przed przejściem do szkoły! każdy logicznie myślący powinien wziąć pod uwagę ryzyko wtargnięcia.Ucieczka z miejsca hmm... skąd wiedział że nic się nie stało,jak dziecko mogło dostać szoku pourazowego
Sanok
Sanok 18.09.2020, 11:22
Wina dziewczynki i tyle.Nic nie jechało to stała, nagle auta zaczęły jechać to wbiegla przed auto!!!
Sanok
Sanok 18.09.2020, 08:21
Całkowicie wina kierowcy! Czy wiecie,że dzieci zachowują się jeszcze nieodpowiedzialnie? Są dziećmi i dopiero uczą się życia. Kierowca winien przewidywać takie sytuacje. Do papaja. A Ty kolego idź się przebadać.
Sanok
Sanok 18.09.2020, 07:56
Do papaja. Ty się targnij ale na swój mózg! Nie wiesz jak zachowa się dziecko! Macie dzieci to wiecie, że ich zachowania bywają nieprzemyślane. Zdecydowanie wina kierowcy!
Jbb
Jbb 17.09.2020, 20:49
Gówniara sama wbiegła pod koła to co teraz chce...
Anomin
Anomin 17.09.2020, 14:52
Ja wszystko rozumie że wylewacie pomyje na kierowcę ale zauważcie to że dziecko się zatrzymało... Czekało aż nagle wskoczyło kierowcy na maske... Jakim sposobem ten kierowca miał wyhamować może mi to ktoś powiedzieć?...szczególną ostrożność itd wiadomo ale takiego czegoś to nie sądzę że ktokolwiek z was by się mógł spodziewać tak swoją drogą....
Kierowca
Kierowca 17.09.2020, 14:19
Na pasach przy szkole powinno zachować się szczególną ostrożność jeżeli dziecko stoi przy pasach to chyba wypada się zatrzymać nie wiadomo czy dzieciak idzie czy stoi nie ważne warto się zatrzymać
abc dobrego kierowcy
abc dobrego kierowcy 17.09.2020, 11:45
ewidentna wina kierowcy! mam nadzieję, że policja będzie miała z nim rozmowę o tym jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych. jeden kierowca się zatrzymał więc ten/ta z Tico powinien się domyślić co się zaraz może stać. zasadę ograniczonego zaufania stosuje się nie tylko do innych kierowców ale i pieszych. wysłać delikwenta na dokształcenie!
Gość
Gość 17.09.2020, 09:33
To wina kierowcy. Przed przejściem to ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, a jak widzi dziecko to powinien się zatrzymać i przepuścić. A nie jakieś głupie tłumaczenie, że wtargnęła. Przecież on nawet nie zwolnił.
Papaja
Papaja 17.09.2020, 08:52
To wina dziewczynki a nie kierowcy, wygląda jakby chciała się targnąć.
Przepraszam za uznanie
Luiza
Luiza 17.09.2020, 19:58
Dlaczego ma być winny kierowca skoro sąmochodow nie było na jezdni a ona stała i czekała na samochód aby wtargnac na ulicę 
snk
snk 17.09.2020, 07:13
to nie kierowca uciekał, a dziecko, które wbiegło wprost na samochód.
Nie wiem o co robić dym. Nie było winy kierowcy i nic się nikomu nie stało
@
@ 16.09.2020, 23:17
bezmyślne i ewidentne wtargniecie na pasy jak nic, tylko i wyłącznie wina bezmyślnego szczyla
Ja
Ja 16.09.2020, 21:27
Tu Ewidentnie jest wina tej dziewczyny!!!! Stoi i nagle na maske wpada!!!!!

Pozostałe