„Piątka dla zwierząt” - kto głosował przeciwko z podkarpackich posłów?

  • 18.09.2020, 13:37
  • RB/MK

Podziel się:

Oceń:

„Piątka dla zwierząt” - kto głosował przeciwko z podkarpackich posłów? fot. Kancelaria Sejmu
W Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy „Piątka dla zwierząt”, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Sprawdziliśmy, jacy posłowie z Podkarpacia głosowali przeciwko wprowadzeniu tej nowelizacji.

W piątek przed pierwszą w nocy Sejm głosował nad całością ustawy. Za jej przyjęciem było 356 posłów, przeciw 75, wstrzymało się 18.


Przeczytaj również: Szokujący przemyt! Ukrainiec zatrzymany w Medyce


Dzięki przyjęciu projektu po upływie 12 miesięcy od ogłoszenia noweli wprowadzony zostanie m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika. 

Nowela pozwala również na uzyskanie rekompensaty z budżetu państwa z tytułu zaprzestania chowu lub hodowli zwierząt futerkowych. Ustawa wprowadza także zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz usuwa cyrki z listy podmiotów, które mogą sprowadzać zwierzęta z zagranicy.

Przeciwko „Piątce dla zwierząt” zagłosowało siedmiu posłów z Podkarpacia, to:  ⇒ CZYTAJ DALEJ

RB/MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe