Podkarpacie. Skradzione auta w częściach na przejściu granicznym

  • 23.09.2020, 16:30
  • Źródło: BiOSG

Podziel się:

Oceń:

Podkarpacie. Skradzione auta w częściach na przejściu granicznym fot. BiOSG
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali części pochodzące z dwóch luksusowych pojazdów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii. Oba samochody zostały rozłożone na części, aby ułatwić ich przerzut na Ukrainę.

Wczoraj (22.09) na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 30-letni obywatel RP. Kierowca Merdecesa przewoził w bagażniku używane części samochodowe. Jak się okazało, pochodziły one z dwóch samochodów: RANGE ROVER SPORT HS (2019 r.) i BMW X5 (2012 r.).

 

 


Przeczytaj także: Podkarpacie. Zatrzymanie fałszywych dokumentów na przejściach granicznych 


 

 

Były wśród nich m.in. drzwi, deska rozdzielcza, oraz inne elementy karoserii i zawieszenia. Strażnicy graniczni z pomocą funkcjonariuszy FRONTEX oraz Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku szybko ustalili, że oba pojazdy zostały skradzione w 2020 roku na terytorium Wielkiej Brytanii. Wartość zabezpieczonych elementów oszacowano na 58 tys. złotych. Kierowca został zatrzymany, a dalsze czynności w sprawie poprowadzą funkcjonariusze Policji z Radymna.

 

Tego samego dnia w Medyce odzyskano również silniki do wyżej wymienionych samochodów. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc działania na parkingu, znajdującym się w pobliżu przejścia granicznego ujawnili dwa silniki, które figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracone. Okazało się, że pochodzą one z tych samych  skradzionych w Wielkiej Brytanii  samochodów, co kilka godzin wcześniej zatrzymane części. Najprawdopodobniej oba pojazdy zostały rozłożone i w ten sposób miały zostać wywiezione za wschodnią granicę. Silniki o szacunkowej wartości 40 tys. złotych zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Policji z Medyki.

Źródło: BiOSG

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe