Przemyt środków ochrony roślin przez przejście graniczne

  • 27.09.2020, 12:30

Podziel się:

Oceń:

Przemyt środków ochrony roślin przez przejście graniczne fot. KAS
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 20 kg środków ochrony roślin podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Medyce.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce kontrolowali ukraiński autokar, którym podróżowało 88 pasażerów.

 

 


Przeczytaj także: Święto Wojsk Obrony Terytorialnej! 


 


Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze odkryli  skrytkę w toalecie autokaru. W niej znajdowały się niezgłoszone do kontroli środki ochrony roślin. 66 opakowań bez etykiet ważyło łącznie 20 kg.

 

 

Chemikalia próbował wwieźć do Polski 41- letni kierowca. Mężczyzna przyznał, że granulat znajdujący się w białych pojemnikach to środki ochrony roślin.
 

 

Za ich przewóz przez granicę miał otrzymać 50 dolarów. Przeciwko kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary obywatel Ukrainy wpłacił 1 tys. złotych.

 

Czytaj więcej! 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe