TERAZ! Gigantyczny pożar domu w Lesku [FOTO+VIDEO]

  • 27.09.2020, 22:16 (aktualizacja 30.09.2020, 09:04)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

TERAZ! Gigantyczny pożar domu w Lesku [FOTO+VIDEO] fot. Patryk Oberc
Dzisiaj (27 września) o godz. 21:10 wybuchł pożar w domu dwurodzinnym przy ul. Słowackiego w Lesku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relację z akcji specjalnie dla nas przedstawił st. bryg. Jacek Dydek komendant powiatowy PSP Lesko:

O godz. 21:10 zostaliśmy powiadomieni o pożarze domu drewnianego dwurodzinnego przy ulicy Słowackiego w Lesku. W jednej części domu mieszkała 1 osoba, w drugiej części przebywały dwie osoby niezamieszkujące na stałe, ale były w momencie wybuchu pożaru w tej części budynku.

Łącznie 3 osoby z tego budynku były ewakuowane. W sąsiednim budynku, który bezpośrednio przylegał, do palącego się budynku (w odległości pół metra) też 3 osoby były ewakuowane. Dodatkowo inne osoby, które czuły się zagrożone w odległości ok.15 metrów z innych budynków drewnianych. 

Przy dojeździe na miejsce okazało się, że objęte pożarem było poddasze budynku (poddasze nieużytkowe). Nasze działania przede wszystkim polegały na zabezpieczeniu tego budynku, który bezpośrednio przylegał do palącego się i oczywiście gaszeniu budynku bezpośrednio w natarciu. 

W akcji gaśniczej brało udział około 50 strażaków z jednostek:

  • JRG PSP Lesko 5 zastępów
  • OSP Średnia Wieś 2 zastępy
  • OSP Jankowce
  • OSP Łukawica
  • OSP Polańczyk
  • OSP Uherce Mineralne
  • PSP Sanok cysterna z wodą (24 tysiące litrów)

Działania strażaków na miejscu jeszcze trwają, ponieważ trzeba zlikwidować możliwość ponownego wzniecenia ognia. Poddasze uległo doszczętnemu spaleniu, natomiast parter domu jest zalany przez akcję gaśniczą, ale ogień go nie zdążył zająć. Dalsze nasze prace będą wykazywały czy nie będziemy musieli rozbierać stropu i dostawać się do głębszych warstw zasłoniętych płytami typu rigips.

Na miejscu oprócz zastępów straży pożarnej była policja, pogotowie oraz pogotowie elektryczne. Pomocy medycznej na miejscu zdarzenia udzielono kobiecie z palącego się budynku, nie wymagała ona pomocy ambulatoryjnej. 
Kobieta znalazła schronienie u swoich sąsiadów. Dla osób poszkodowanych oraz sąsiadów z ewakuowanych budynków zabezpieczono hotel tymczasowy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Bieszczadnik".

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najszybciej dowiesz się o wszelkich zdarzeniach u nas w grupie! Dołącz do nas!

PO

Zdjęcia (17)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe