Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu

  • 22.06.2017, 11:57 (aktualizacja 23.06.2017 10:17)
  • Sabina Tworek
Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu Anna Twardy
10 lat minęło jak jeden dzień. 20 czerwca nastał czas podsumowań, wspomnień, uronienia łezki wzruszenia. W tym bowiem dniu swój piękny jubileusz świętował Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Grodka w Sanoku.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Sportowym PWSZ w Sanoku wspólnym odśpiewaniem hymnu SUTW w wykonaniu zespołu "Wesoły Oktet" oraz zgromadzonych na auli gości.

- O naszym Uniwersytecie można by mówić wiele i długo – zaznaczył  prezes Andrzej Pańko. - Na przestrzeni lat zmieniał on swoje oblicze, w istocie jednak pozostał taki sam. Jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale także częścią naszego życia.

W ramach zajęć na Uniwersytecie studenci mogą zdobywać wiedzę na kursach językowych oraz brać udział w wykładach i warsztatach tematycznych i zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

- Dorobek Uniwersytetu to praca wielu osób: zarządu, komisji rewizyjnej, rady programowej, wykładowców, słuchaczy, przyjaciół i sympatyków Uniwersytetu – wylicza prezes. - U nas zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć Uniwersytet taki, jakim go widzimy dzisiaj: przyjaznym i otwartym dla seniorów.

Na gali pojawiły się nie tylko władze samorządowe, ale również reprezentanci z 16 uniwersytetów województwa podkarpackiego. Na ręce prezesa i wiceprezesa Czesławy Kurasz składano kwiaty, upominki i grawertony.

- Dzisiaj mija 10 lat, gdy grupa pasjonatów, bezinteresownych społeczników, emerytów z niespożytą energią, nietuzinkowych osób, pełnych wspaniałych pomysłów, postanowiła założyć w Sanoku Uniwersytet Trzeciego Wieku – mówił Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. - Miejsce, w którym wiecznie młodzi ludzie mogą nadal kształtować rzeczywistość, pracować dla innych, rozwijać się, ale przede wszystkim realizować marzenia, na które nigdy nie było dość czasu. Sanocki Uniwersytet to bezcenna inicjatywa, miejsce spotkań ludzi, którzy nadal chcą zdobywać świat, są głodni wiedzy, chcą i umieją się bawić oraz czerpać z życia radość garściami nawet wtedy, gdy nie jest im lekko. Na Uniwersytecie mogą rozwijać bowiem swoje zainteresowania, zgłębiać wiedzę, oddawać się pasjom, o których zawsze marzyli. Seniorzy uczą się rzeczy praktycznych, potrzebnych we współczesnym życiu. Mogą się nadal samorealizować, odkrywać niedostrzegane przez lata talenty i rozwijać je, oddychać pełnią życia, wiedząc, że robią nie to, co muszą, ale to, co pragną. Wielka chwała tym, którzy stworzyli i niezłomną pracą doprowadzili do dnia, kiedy świętujemy jego 10-lecie – podsumował burmistrz.

W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia dla najbardziej aktywnych słuchaczy SUTW. W gronie najlepszych znaleźli się: Genowefa Zahaczewska, Halina Kunik oraz Zbigniew Sabat. Odznaczenia powędrowały również do osób, które w minionym okresie bezinteresownie wspierały słuchaczy i służyły w każdym momencie swoją pomocą. Honorowy tytuł "Przyjaciela SUTW" otrzymali: Elżbieta Cipora, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku,  Jerzy Ginalski, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego i Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego.

Część artystyczna powstała pod dyrekcją dr Elżbiety Przystasz. W świat muzycznych wspomnień zabrał gości Michał Matuszewski, student Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w PWSZ w Sanoku. Niesamowitym tańcem oczarował widownię Zespół "Flamenco" działający pod kierunkiem Wiesławy Skorek, zaś w poetyczny nastój wprowadziła widownię Grażyna Chytła, studentka SUTW.

Hasłem przewodnim, które przyświecało jubileuszowi, były słowa Benjamina Franklina "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."

Sabina Tworek

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe