Czy wiesz co kryje dno Jeziora Solińskiego?

  • 18.10.2020, 18:29 (aktualizacja 18.10.2020, 18:37)
  • KM/MK

Podziel się:

Oceń:

Czy wiesz co kryje dno Jeziora Solińskiego?
Tereny, które obecnie są dnem Jeziora Solińskiego na początku lat 60-tych zamieszkiwało około 3 tysiące osób.

Na dnie obecnego Jeziora Solińskiego znajdowało się kilka wiosek, w których mieszkało łącznie tysiące osób. Ich dorobek życiowy został zrównany z ziemią, a samych mieszkańców przesiedlono. 

Tereny, które obecnie są dnem Jeziora Solińskiego, na początku lat 60. zamieszkiwało około 3 tysiące osób. Niestety wszyscy musieli się przesiedlić a budowle, zostały zrównane z ziemią. Nie szczędzono nawet kościołów czy cmentarzy. Świątynia w Wołkowyi została wysadzona. Podobnie stało się w przypadku budowli w Chrewcie i Teleśnicy Sannej. 

Ostatecznie zalania dokonano we wrześniu 1967 roku. Podczas napełniania zbiornika, zatopione zostały takie miejscowości jak...

KM/MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe