Mieszkańcy wygrali! Osiedlowy tartak zniknął na dobre! [FOTO+VIDEO]

  • 25.10.2020, 18:37 (aktualizacja 25.10.2020, 23:37)
  • M.Korzeniowska

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy wygrali! Osiedlowy tartak zniknął na dobre! [FOTO+VIDEO] fot. Patryk Oberc
Na prośbę bezradnych mieszkańców ul. II Pułku Strzelców Podhalańskich zajęliśmy się tematem uciążliwej działalności jednego z przedsiębiorców, który zafundował im tuż przy ich domach tartak. Rozmawialiśmy z mieszkańcami przyległych domów i bloków mieszkalnych, byli zrozpaczeni i zbulwersowani postawą właściciela biznesu.

Jeszcze kilka miesięcy temu, wydawało się, że sprawa jest nie do ruszenia. Sterty papierów, procedur, pism, orzeczeń...a mieszkańcy nadal dzień po dniu cierpieli we własnych domach. 

O tej sprawie pisaliśmy tutaj >> Tartak osiedlowy zniknie z krajobrazu śródmieścia!?

Jak stwierdzają zgodnie mieszkańcy sąsiadujący z tartakiem, tak naprawdę sprawę załatwiliśmy my i właściciel placu, na którym posadowiony był biznes
Owszem Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zajął stanowisko i przeprowadził kontrolę w zakresie zagadnień pozostających w kompetencji Inspekcji Ochrony Środowiska. Okazało się, że pomiary wykazały przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu, lecz opinia przyszła w momencie gdy właściciel tartaku miał już wypowiedzenie umowy najmu i składał biznes. loadingŁaduję odtwarzacz...


Dziś jak widać na filmie i zdjęciach, nie ma śladu po tartaku, a mieszkańcy wreszcie odetchnęli z ulgą, ale nie tylko mieszkańcy, bo instytucje również. Przecież można już postępowania umorzyć i o problemie zapomnieć.  Gratulujemy wszystkim zaangażowanym mieszkańcom uporu i chęci walki o swoje racje, jak czas pokazuje warto! 


 

 


 

M.Korzeniowska

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
esterka
esterka 26.10.2020, 11:55
To kraj ,prawa,
lol
lol 26.10.2020, 10:10
Pewnie na niedługo!!!Hahahaha!!!Przyjdzie inny biznes.

Pozostałe