Podkarpacie. Sytuacja na granicy państwowej

  • 26.10.2020, 14:00

Podziel się:

Oceń:

Podkarpacie. Sytuacja na granicy państwowej fot. BiOSG
W związku z obecną sytuacją epidemiczną aktualnie obywatele Ukrainy nie mogą przyjeżdżać do Polski. Wyjątkiem są osoby spełniające określone warunki. Z takiej możliwości - lecz niezgodnie z prawem – postanowili skorzystać młodzi „kandydaci” do polskich szkół. Na granicy państwa w Budomierzu przedstawili fałszywe zaświadczenia o przyjęciu i nauce w Polsce.

21 października na przejściu granicznym w Budomierzu w trakcie kontroli granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski,  funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, iż przedstawione przez młodych Ukraińców zaświadczenia o przyjęciu do polskiej szkoły policealnej są fałszywe. Szczegółowa analiza zaświadczeń została przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i  potwierdziła fałszerstwo.

 


Przeczytaj także: Podkarpacie. Auto wpadło w cmentarną bramę. 4 osoby ranne!


 

Siedem zaświadczeń było w całości podrobionych. Młodzi obywatele Ukrainy, upierali się jednak, twierdząc, że są słuchaczami polskiej szkoły i jadą pobierać naukę.

Zgodnie z procedurą, funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili też do kompleksowej weryfikacji wjazdu i badania autentyczności dokumentów. Między innymi nawiązano kontakt telefoniczny i mailowy z figurującą w zaświadczeniach szkołą.

W wyniku tych sprawdzeń ustalono, że szkoła nie prowadzi nauki dla cudzoziemców, a młodzi ludzie nie są jej słuchaczami. Wkrótce cudzoziemcy przyznali, iż zaświadczenia kupili przez Internet, będąc jeszcze na Ukrainie. Każdy z nich zapłacił po 200 - 300 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ>>>

 

Źródło: BiOSG

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe