Szpitale z dofinansowaniem

  • 30.06.2017, 11:57
  • ST
Szpitale z dofinansowaniem SPZOZ Sanok
Wojewódzkie oddziały NFZ ogłosiły listy placówek, które zostaną włączone w sieć szpitali, a tym samym otrzymają dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród szczęśliwców znalazły się SPZOZ w Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych.

Wykaz jest ważny od 1 października br. do 30 czerwca 2021 roku. Do 26 września lista będzie jeszcze uzupełniona o placówki, które aby wejść do sieci, musiały się połączyć.

- Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy zagwarantują odpowiedni poziom, a także ciągłość i stabilność finansowania szpitali, których funkcjonowanie jest niezbędne dla zapewnienia Polakom opieki zdrowotnej. Szpitale, spełniające kryteria kwalifikacyjne określone w ustawie i projekcie rozporządzenia, utworzą tzw. sieć szpitali, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) - czytamy na stronie NFZ.

Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, szpitale z siecią spowodują, że pacjenci uzyskają łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych poradni oraz otrzymają kompleksową opiekę w szpitalu.

ST
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe