BIESZCZADY: Nie budujemy nowych "schodów" na szlakach - BPN wyjaśnia [FOTO]

  • 08.11.2020, 13:44 (aktualizacja 12.11.2020, 11:47)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Nie budujemy nowych "schodów" na szlakach - BPN wyjaśnia [FOTO] fot. BPN
W internecie zrobiło się gorąco od dyskusji na temat rzekomych nowych "schodów" na bieszczadzkich szlakach. Bieszczadzki Park Narodowy wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Czytamy Wasze komentarze. Staramy się na bieżąco rozwiewać wątpliwości. Odpowiadamy też na każdą krytykę, również tę nieuzasadnioną.

Więcej o Bieszczadach znajdziesz na >> wBieszczady.pl

Chwilowo zamykamy część szlaków, bo remontujemy stopnice progów (zwanych często schodami) na czas lotniczego transportu materiałów. Użyty zostanie helikopter, który co kilka metrów będzie zrzucał podwieszony ładunek (piaskowiec z właściwej jednostki geologicznej).

Prawdą jest, iż w szóstym sezonie funkcjonowania progów, po przejściu ponad 2 mln osób powstały zagłębienia, które teraz zniwelujemy naturalnym materiałem. Nie budujemy już nowych „schodów”, ani drewnianych, ani też kamiennych. Ten etap mamy już za sobą i zakończył się w tym roku. Zabezpieczenia ochronne powstały wszędzie tam, gdzie podłoże było zerodowane, na stromiznach, gdzie nie było możliwości innego rozwiązania.

Chodziło nam również o poprawę warunków bezpieczeństwa. To, że sytuacja w miejscach kiedyś mocno zniszczonych, zerodowanych poprawiła się, mówi również GOPR. Większość wypadków jest wynikiem nieprzygotowania do wyjścia w góry, bądź chorób układu krążenia. Szlaki wokół Tarnicy będą zamknięte tylko kilka dni, w zależności od warunków pogodowych. Nie chcieliśmy tego robić w wakacje, bo był bardzo duży ruch turystyczny. Na prace remontowe uzyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Leśnego.

- Warto też zadać sobie ostatecznie pytanie, co by było gdyby tych „schodów” nie wykonano?

- Pytają pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

PO

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe