Dr Bodnar z Przemyśla wzywa do natychmiastowych badań nad amantadyną

  • 17.11.2020, 20:42 (aktualizacja 20.11.2020, 09:41)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Dr Bodnar z Przemyśla wzywa do natychmiastowych badań nad amantadyną fot. Redakcja
Wzywam wszystkich Profesorów i osoby odpowiedzialne w Polsce za leczenie COVID-19 (w tym Ministerstwo Zdrowia) do przeprowadzenia badania skuteczności amantadyny na poniższych warunkach - napisał dzisiaj lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

Wzywam wszystkich Profesorów i osoby odpowiedzialne w Polsce za leczenie COVID-19 (w tym Ministerstwo Zdrowia) do przeprowadzenia badania skuteczności amantadyny na poniższych warunkach. Wystarczą zaledwie dwa tygodnie, by wprowadzić leczenie amantadyną w Polsce. Z mojej perspektywy leczenie jest skuteczne, tanie, a lek jest już przebadany i znany od dekad. Zgodnie z zapowiedziami świata nauki w Polsce, gdy tylko pojawią się przesłanki naukowe o skuteczności amantadyny, można przystąpić do dalszych badań. CZAS NEGACJI SIĘ SKOŃCZYŁ! 


O doktorze Bodnarze pisaliśmy wcześniej  >> Lekarz z Przemyśla który leczy COVID-19 w 100% nie będzie udzielał już teleporad!


Takie informacje pojawiły się w poprzednim tygodniu w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature, które wskazuje amantadynę, jako lek, który może blokować rozwój wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Jeśli teraz ktoś ośmieliłby się nadal kwestionować cokolwiek w kwestii amantadyny, to znaczyłoby równie dobrze, że kwestionuje istnienie podwójnej helisy DNA, bowiem Watson i Crick właśnie w Nature opublikowali wyniki swoich badań w tym temacie.

Założenia

Jestem otwarty na ustalenie warunków, jakie ma spełniać pacjent (na podstawie testu, bądź na podstawie objawów). Grupa chorych może wynosić 100-200 osób. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale codziennie jestem w stanie osobiście przyjąć 30-40 osób. Nie muszę mieć wpływu, na jakim etapie choroby zgłaszają się pacjenci (tak jak obecnie jest w moim przypadku, gdzie zgłaszają się osoby jednakowo w 2 dniu objawów, czy w 12, czy mają choroby współistniejące lub w jakim są wieku). Mogą to być zarówno osoby z całej Polski (jak choćby teraz, które przyjeżdżają do mojej przychodni z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Warszawy, Krosna, Rzeszowa itd) czy osoby z okolic Przemyśla (co ułatwiłoby bieżącą diagnostykę na miejscu, jak choćby RTG, które mogę zapewnić). Konsultuję tych pacjentów także w soboty i niedziele. Wszystko będzie monitorowane przez niezależnych obserwatorów. Za grupę kontrolną może służyć jakakolwiek placówka w Polsce, która przyjmuje w obecny rekomendowany sposób leczenia (teleporady, leczenie objawowe, brak leczenia amantadyną i wysłanie do szpitala, gdy stan zagraża życiu. Generalnie sprowadza się to do leczenia objawowego i gdy pacjent ma wystarczającą odporność, to przeżyje). Może to być to jedna placówka, w której przyjmuje 2-3 lekarzy (ponieważ obawiam się, czy jeden lekarz podejmie się przyjąć tylu pacjentów jednego dnia co ja).

Warunki

Wszelkie koszty muszą być finansowane ze źródeł rządowych. Jednocześnie sam koszt jest znikomy (lek jest tani, a badania diagnostyczne są nieporównywalnie tańsze od leczenia szpitalnego).
Muszę mieć zapewniony dostęp do leku (chlorowodorek amantadyny) na okres leczenia dla wszystkich chorych.
Komisja Bioetyczna przygotuje wszelkie wnioski w ciągu 2 dni. Nie można zasłaniać się procedurami i terminami, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzi. Nie ma ważniejszej sprawy niż szukanie leku na COVID-19.
Obecni są niezależni obserwatorzy, którzy nadzorują powyższe kryteria badania i leczenia.
Badanie trwa dwa tygodnie.
Chlorowodorek amantadyny jest sprawdzony, jest na przykład podawany w ciężkich urazach i schorzeniach mózgu (o czym mało kto mówi, a straszy się pacjentów wyłącznie skutkami ubocznymi).
Wystarczy mi jeden dzień na stworzenia grupy do badania i leczenia COVID-19

Przy braku reakcji ze strony osób odpowiedzialnych

Takie badania trzeba przeprowadzić natychmiast, by położyć kres bezsensownych zgonów i inwalidztwa w Polsce i na świecie. Jeśli do końca tygodnia nie rozpoczną się badania w wyżej wymienionym modelu, oznacza to, że jest przyzwolenie na dalszą śmierć Polaków.

Wyniki i wnioski w tym badaniu będą natychmiastowe. Dadzą wszelkie podstawy do wprowadzenia amantadyny w schematy leczenia COVID-19. Nie trzeba czekać kilku miesięcy na badania naukowe.

Patrząc na obecne procedury, na przykład Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ma 3 miesiące na rozpatrzenie sprawy, czy Komisja Bioetyczna, które też ma swoje terminy i procedury. Jeśli badania nie rozpoczną się do końca tego tygodnia – oznacza to, że Państwa znajomi, bliscy, czy rodziny powinny tracić zdrowie i umierać, bo jest to zgodne z prawem i procedurami. “Bo nic nie da się zrobić”.

Poniższa wiadomość trafiła do:
Ministerstwo Zdrowia
Konsultantów Krajowych
Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Rzeszowie
Agencja Badań Medycznych
Narodowego Funduszu Zdrowia

Zachęcamy do dalszego udostępniania i komentowania!


Z poważaniem,

Lekarz Włodzimierz Bodnar,
specjalista chorób płuc, pediatra
w NZOZ “Optima” w Przemyślu

MK

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Waldy
Waldy Wczoraj, 13:54
Może następna ekipa rozliczy tych co nic nie zrobili lecz wręcz przeciwnie przeszkadzali i wtedy dowiemy się co było powodem tych zaniechań.
STAN
STAN Wczoraj, 09:44
Ale pojechał po bandzie, ale tak trzeba. Obawiam sie jednak, że "profesory" nie odpuszczą i będą miesiącami udowadniać, że jakiś lekarz z Przemyśla nie może mieć racji.
D
D 22.11.2020, 17:05
Ok
Polonus 1
Polonus 1 22.11.2020, 16:03
Widzę,że Pan Dr.Wlodzimierz Bodnar jest trochę,jak polski Prof.Raoult z Marsylii,który miał i ma wciąż kłopoty z wdrożeniem swego protokołu leczenia wirusa COVID-19 we Francji za pomocą leku p/malarycznego hydroksychlorochininy (w Polsce arechina) i antybiotyku azathraciny (makrolid)
A. Minus
A. Minus 22.11.2020, 09:20
Ponoć ten lekarz już podaje powyższy lek osobom chorym na COVID 19 nie posiadając jakichkolwiek badań na temat skuteczności leku. Czy to jest wogole dozwolone?? Dziwne i podejrzane jest to, ze W Europie nikt o tym świetnym lekarzu nie słyszał.
Waldemar
Waldemar Wczoraj, 12:46
Jeden co chce pomagać ludziom i to z dobrym skutkiem,nie chowa się za tele poradą za 10-dni,tylko jest na pierwszej lini frontu.
Ludzie wspomagajmy lekarzy z inicjatywą a nie biurokratów-naukowców którzy się chowają za WHO, PUBLIKACJE itp.
andrzej
andrzej Wczoraj, 00:51
woli Pan aby w tej sprawie nic nie robiono i ludzie umierali

J.Grochowska
J.Grochowska 2 dni temu, 19:26
Nie ponoć tylko naprawde i z dobrymi efektami.Prosze sobie przecztac informacje na stronie przychodni OPTIMA
katarzyna
katarzyna 2 dni temu, 09:47
...jak Pan zachoruje albo ktos bliski ...bedzie wakczyl o zycie ...sięgnie Pan po ten lek - oby tylko Pan zdobyl. I nie bedzie takich pytan zadawal. Gwarantuję,ze tak bedzie.
Przeszlam to . Lek pomaga juz po trzeciej tabletce !!!!!
Bartek
Bartek 2 dni temu, 02:03
A szczepionka na covid jest niby przetestowana i są badania na jej skuteczność? Puknij się w łeb trolu.
St
St 22.11.2020, 13:14
A ty co na szczepionce zarabiasz? A to przecież lek przeciwwirusowy i leczą nim wirusy.
Bord
Bord 21.11.2020, 20:29
Wielki szacunek dla tego lekarza ale tu chyba chodzi o szczepionki i biznes
Zbyś
Zbyś 21.11.2020, 12:07
Prowincja Polski górą nad renomowanymi klinikami. Brawo. Szkoda, że jesteśmy narodem, w któym tak trudno korzysta się z mądrosci właśnie Prowincji.
mery
mery 20.11.2020, 19:07
moja znajoma pracuje w aptece twierdzi,że ten lek wykupują lekarze
Andreas
Andreas 20.11.2020, 15:49
Temat jest bardzo ciekawy, mieszkam w Wiedniu i jakie mam szanse kupic to lekarstwo . Pozdrawiam An
katarzyna
katarzyna 2 dni temu, 09:48
w niemczech pod nazwą AMANTADIN 100 mg.
Ale na recepte
Waldemar
Waldemar 20.11.2020, 13:56
Może należy się zgłosić do ''OPOZYCJI'' żeby ten temat wyjaśniła--obiektywnie skoro ekipa Rządząca ma wodę w ustach,, Ponadto ciekaw jestem czy Polscy tzw. eksperci nie mają nic do powiedzenia w temacie?
kasa kasa
kasa kasa 20.11.2020, 12:52
Problem jest w tym, że amantadyna jest tania i wielkie koncerny nie mają na nią wyłączności.
Maria
Maria 20.11.2020, 10:59
Jest Pan Wielki Panie Doktorze, szkoda, że musi Pan walczyć z Pseudo Wielkimi Naukowcami i tymi, którzy chcą zbić kasę na szczepionkach
dr W. Gibasiewicz
dr W. Gibasiewicz 19.11.2020, 19:36
Jeśli "naukowcy" i rząd nie przystąpią do badań a nadal będą negować skuteczność amantadyny do winni trafić pod sąd z powództwa rodzin zmarłych na Covid-19 z żądaniem ogromnych odszkodowań. Dr W. Bodnar trzymam kciuki ale każdego dnia umiera - niepotrzebnie - 500-600 osób!
Rado
Rado 19.11.2020, 16:21
Ja nawet moge nalezec do grupy osób na ktorej Amantydyna jest testowana. Tylko jeszcze potrzebuje infekcji sars-cov-2, ale to jest raczej do zalatwienia
Pil
Pil 19.11.2020, 14:55
Życze powodzenia doktorowi z brzebijaniem się przez beton umysłowy, i biznes złodziei w sejmie,senacie.....
Waldemar
Waldemar 19.11.2020, 14:33
To oburzające,że grupa <<betonowa " profesorów i lekarzy ,mając pod ręką tak tani i skuteczny lek forsuje ,,na siłę " niezbadaną szczepionkę i akceptuje w międzyczasie śmierć tylu ludzi . To świadczy o ich postawie moralnej i sprzeniewierzeniu się przysiędze Hipokratesa .Popieramy dr Bodnara i oczekujemy reakcji ze strony władz.Natychmiastowej !
 Obużona Barbara
Obużona Barbara 19.11.2020, 17:27
Zgadza się z Panem Waldemarem i popieram metodę leczenia dr Bodnara. Ludzie ratunku!!!
Agata Słyk Farmaceuta
Agata Słyk Farmaceuta 19.11.2020, 14:02
Zamieściłam kilka godzin temu komentarz, ale się nie wyświetla. Cenzurujecie komentarze? :D
malinowy gościu
malinowy gościu 19.11.2020, 15:58
Grzesiowski ma konto na wykopie
NO przeciez szczepionki
NO przeciez szczepionki 19.11.2020, 13:59
A kto zarobi na szczepionkach?
jurek
jurek 19.11.2020, 13:35
Brawo!, oby ktos z decydentow medycznych wreszcie poszedł po rozum do glowy i przeprowadził natychmiast te proby . trzymam kciuki i wierze ,ze sie uda.. Jurek
tak
tak 19.11.2020, 13:32
Zobaczymy czy w końcu ktoś podejmie rękawicę rzuconą przez Dr Bodnara. Jestem sceptyczny bo okazałoby się , że nie potrzeba żadnych szczepionek i firmy farmaceutyczne nic nie zarobią....

Pozostałe