Osobowość pełna kwiatów

  • 28.10.2017, 15:57
  • Anna Twardy
Osobowość pełna kwiatów Dla wielu Ola Ciepielowska-Tabisz (w środku) to osoba pełna energii i otwarta na ludzi. Ta energia jest widoczna w przepięknych obrazach kwiatów i pejzaży, które tworzy. Na zdjęciu z Anną Pilszak i Waldemarem Szybiakiem. - fot. Anna Twardy
W Sanockim Domu Kultury zrobiło się kwiatowo. Na ścianach zawisły wyjątkowe obrazy autorstwa Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz, sanockiej artystki, która swoim uśmiechem i pozytywną energią zaraża każdego, kto ma przyjemność ją poznać.

Uczestnicy poniedziałkowego wernisażu obejrzeli około pięćdziesięciu prac z okresu dziesięciu lat. Ich tematem przewodnim są kwiaty i pejzaże, czyli to, co pani Ola najchętniej utrwala na płótnie.

- Kwiat to wyłapanie chwili - mówi malarka. - Dla mnie symbolizuje ludzkie życie. Przychodzi moment, że kwiat jest bardzo piękny, ale jego piękno trwa krótko. Utrwalone na płótnie przetrwa wieki.  
   
Jest to druga w Sanoku wystawa twórczości artystki, która swoje pierwsze kroki w malarstwie stawiała w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Sanockiej. To właśnie tam dziesięć lat temu rozpoczęła naukę pod czujnym okiem malarza Zdzisława Twardowskiego. Artysta tak wspomina ich pierwsze spotkanie
- Razem z Tadeuszem Woźniakiem stworzyliśmy grupę dorosłych, dla których zorganizowaliśmy zajęcia z rysunku i malarstwa. Zapisało się sporo osób. Gdy przyszedłem na pierwsze spotkanie, dostałem, co się rzadko zdarza, tremy. A wszystko przez trzydzieści osób siedzących w sali. Zacząłem oficjalnie. Przedstawiłem się i raptem ktoś podnosi rękę. Wstała śliczna blondynka i słyszę słowa w stylu: przepraszam panie profesorze, a czy będą wywiadówki? I czy nasi rodzice będą musieli przyjść? Zaraz salę wypełniła salwa radosnego śmiechu, która też mi się udzieliła, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki.
Pani Ola często uczestniczy w plenerach, sama organizuje wystawy, udziela się w sanockiej Galerii Rynek, którą założyła z kilkunastoosobową grupą sanockich fotografów, malarzy i rzeźbiarzy. Tworzy głównie w oleju, ale zdarza się, że wykona też ikonę. Przez otoczenie postrzegana jest jako osoba otwarta i radosna.

- Mój stały kontakt z nią i jej twórczością trwał parę ładnych lat - wspomina pan Zdzisław. - Z przyjemnością obserwowałem, jak rozwija się twórczo, nieustannie poszukując różnorodnych form wypowiedzi artystycznej. Jestem pełen podziwu dla jej energii, zapału i radości tworzenia, które nie opuszczają Oli ani na chwilę. Gdybym miał coś powiedzieć o Oli, patrząc na nią poprzez jej twórczość, to na pewno to, że kocha ludzi, przyrodę i kwiaty, a piękno tych rzeczy cudownie utrwala na płótnie.
Wystawa w SDK okazała się jedną z większych indywidualnych wystaw, która sprowadziła sporą liczbę widzów.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe