Zobowiązanie burmistrza Leska do przebudowy i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Jankowcach jest nieważne

  • 06.11.2017, 12:45
  • Agnieszka Szczepańska

Podziel się:

Oceń:

Zobowiązanie burmistrza Leska do przebudowy i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Jankowcach jest nieważne Agnieszka Szczepańska
Zobowiązanie burmistrza Leska przez radę miejską do przebudowy i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Jankowcach jest nieważne - tak uznał wojewoda podkarpacki. Radny Piotr Bąk nie daje za wygraną, powołując się na poparcie radnych dla tej inwestycji. Burmistrz Barbara Jankiewicz radzi jednak mieszkańcom Jankowiec nadal spokojnie i cierpliwie czekać.

26 października wojewoda podkarpacki w trybie rozstrzygnięcia nadzorczego stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej w Lesku z 2 października br., w której radni zobowiązywali burmistrza miasta i gminy Lesko do podjęcia działań zmierzających do zrealizowania projektu pt. "Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Jankowcach warunkiem aktywizacji społeczności lokalnej". 

 

W szczególności radni oczekiwali, aby burmistrz podjęła próbę pozyskania na ten cel środków z funduszy europejskich, w tym m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wojewoda uzasadnił, że uchwała w rzeczywistości "nie określa kierunków działania burmistrza, natomiast jest poleceniem załatwienia sprawy jednostkowej", co jest niedopuszczalne. 

Rada gminy nie może nakazać lub zakazać włodarzowi miasta lub gminy określonych działań w indywidualnych sprawach, gdy wkracza to w jego własne kompetencje jako organu wykonawczego. Wojewoda wskazał też, że uchwała została podjęta przez radę bez podstawy prawnej.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Gazeta Korso Sanockie

Agnieszka Szczepańska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe